7 жовтня 2021, 09:45

Зеленський зустрівся зі Штайнмаєром: відомі теми, які підняли президенти

6 жовтня президент України зустрівся ув Києві з колегою з ФРН, який прибув в Україну для участі у заходах, присвячених 80-й річниці трагедії Бабиного Яру.

Зеленський зустрівся зі Штайнмаєром: відомі теми, які підняли президенти

Вчора, 6 жовтня, в Україні проходили заходи з нагоди 80-ї річниці трагедії Бабиного Яру. Заходи проходили у Меморіальному центрі Голокосту "Бабин Яр". На них був присутній президент України та глави іноземних держав.

На заході виступив і президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, інформує сайт Президента України.

Після заходів президенти двох країн зустрілися для перемовин. Зеленський подякував колезі з Німеччини за підтримку України на міжнародній арені та за дружні двосторонні відносини.

Глава України підкреслив, що з нетерпінням чекає формування нової коаліції у Бундестазі, яка має ще більше зміцнити українсько-німецькі відносини.

Велику увагу президент України приділив питанню врегулювання конфлікту на Донбасі. Зеленський у розмові зі Штайнмаєром підкреслив, що Україна прагнутиме повернути Донбас тільки мирним, дипломатичним шляхом.

Подякував глава України Німеччину і за її позицію щодо Криму та "Кримської платформи".

Говорили президенти держав і на тему "Північного потоку - 2". Зеленський заявив, що необхідно отримати чіткий міжнародно-правовий механізм, який би гарантував енергетичну безпеку Україні.

Наприкінці зустрічі Зеленський висловив надію, що його колега з Німеччини підтримає на міжнародному рівні прагнення України в ЄС і НАТО.

Раніше ми повідомляли, що Кремль направив Києву ряд питань, які б хотів підняти Путін під час зустрічі із Зеленським. Про Крим і Донбас згадок немає.

Нагадаємо, німецький концерн Uniper заявив, що, навіть незважаючи на завершення будівництва "Північного потоку - 2", він може ще не скоро отримати сертфікаціі.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини