Кремль посилює вербування тюремників на війну проти України: готується новий закон
Уряд РФ запропонував розширити список засуджених, яким дозволять укладати контракт із Міноборони.

Путінський режим посилює вербування російських тюремників на війну проти України. У Держдуму внесли законопроект про розширення переліку ув'язнених, яким дозволяється підписувати контракт із Міноборони РФ у період мобілізації, воєнного стану або воєнного часу, інформує "Верстка".
Поправки до закону "Про військовий обов'язок та військову службу" передбачають виключення низки незнятих та непогашених судимостей, а також кримінального переслідування за окремими статтями КК із переліку обставин, що перешкоджають укладенню контракту з російською армією.
Зокрема, зміни зачіпають обвинувачених і засуджених за низкою складів, пов'язаних з контрабандою грошових коштів, окремих видів товарів і наркотичних речовин, участю в банді або злочинному співтоваристві, незаконним проникненням на об'єкти, що охороняються, порушенням вимог безпеки об'єктів паливно-енергетичного комплексу, незаконним обігом, розкраданням або вимаганням ядерних матеріалів та радіоактивних речовин, організацією незаконної міграції, втратою документів, що містять державну таємницю.
У записці пояснення до законопроекту йдеться, що його мета – розширення кола осіб, з якими може бути укладений контракт про проходження військової служби.

Раніше Dialog.UA писав, що у РФ посилилося вербування мігрантів на війну проти України. Подібні випадки все частіше спостерігаються у великих містах, у тому числі у Москві, Санкт-Петербурзі та Єкатеринбурзі.
Тим часом українська влада зазначає, що Кремль може піти на нову хвилю мобілізації після виборів до Держдуми, які відбудуться у вересні цього року.