25 квітня 2025, 06:15

Лавров заявив про готовність РФ підписати угоду щодо України, але з одним нюансом

Глава МЗС РФ Сергій Лавров похвалив Дональда Трампа за те, що той, за його словами, почув позицію Кремля та висловив готовність усунути першопричини війни.

Лавров заявив про готовність РФ підписати угоду щодо України, але з одним нюансом

Напередодні Лавров повідомив, що Москва готова укласти угоду з Вашингтоном з питання України, проте наголосив на наявності низки "елементів, які потребують доопрацювання".

В інтерв'ю телеканалу CBS News Лавров заявив, що не розкриватиме всіх пунктів передбачуваної угоди, оскільки цього не зробив і президент США.

Проте, за словами міністра, із заяв Трампа випливає, що Росія рухається у правильному напряму. Москва готова до укладання угоди, проте залишаються деталі, які потрібно доопрацювати. "Саме цим ми зараз і займаємося", - зазначив Лавров.

Він також додав, що Москва продовжує підтримувати тісні контакти зі США щодо українського питання.

Сергій Лавров назвав Дональда Трампа єдиним світовим лідером, який "згадав" про "першопричини" конфлікту та вирішив усунути їх. У Кремлі також заявили, що втягування України у НАТО стало помилкою Джо Байдена, яку нібито Трамп має намір виправити.

Раніше Дональд Трамп озвучив новий термін для досягнення мирної угоди між Росією й Україною. За його словами, переговори мають завершитись протягом двох тижнів. При цьому він висловив думку, що головною поступкою Росії буде відмова від намірів встановити контроль над усією територією України.

Президент США також зазначив, що продовжує чинити тиск на Росію, проте не розкрив жодних подробиць.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що США мають намір наполягати на збереженні за Києвом права застосування військової сили.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини