25 червня 2024, 12:54

У Москві вибух алкоголізму: росіяни масово глушать горілку через війну з Україною – ЗМІ

Жителі Москви не витримують стрес і намагаються втекти від реальності через горілку, у регіонах ситуація ще гірша.

У Москві вибух алкоголізму: росіяни масово глушать горілку через війну з Україною – ЗМІ

Російські лікарі зафіксували вибухове зростання кількості хворих на алкоголізм у Москві. Через два роки війни з Україною росіяни дедалі частіше стали вживати міцні алкогольні напої, що переросло у важку патологію. Російські інформаційні агентства зазначають, що приватні наркологічні клініки Москви фіксують різке збільшення кількості пацієнтів із вперше виявленою алкогольною залежністю.

В одній із клінік зафіксовано зростання кількості хворих на алкоголізм на 44% порівняно з 2022 роком. Психіатри наголошують, що росіяни намагаються глушити стрес алкоголем, оскільки це є одним із найпростіших і найдешевших способів заспокоїтися. Однак цей процес часто призводить до патологічної залежності, та повернутися до нормального життя алкоголіки вже не можуть.

Раніше у Москві лікарі не фіксували нічого подібного. У 2023 році ситуація виявилася рекордною за останні дев'ять років: на одного споживача, старшого за 15 років, припало до 8 літрів чистого спирту.

Відомий російський блогер Анатолій Несміян підкреслює, що раніше Путін "із характерним для нього позамежним цинізмом" втішав родичів загиблих на війні фразою: "Краще так, ніж від горілки". Однак проблема у тому, що саме війна (та терор, розв'язаний проти росіян на її тлі) призвів до різкого підйому алкоголізму у Росії.

"Що пояснюється цілком тривіально: люди не витримують стрес і намагаються піти від реальності через горілку, причому саме горілку: споживання міцних спиртних напоїв теж різко зростає. Фактично вся попередня картина протверезіння народу та його поступової відмови від алкоголю знову повернулася на кілька десятиліть назад", - підкреслює експерт.

Раніше диктатор РФ Володимир Путін посміявся над схильністю росіян до алкоголізму.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини