19 червня 2024, 07:00

РФ нишпорить Китаєм у пошуках старих верстатів для ВПК – FT

Військово-промисловий комплекс Росії намагається в обхід санкцій закупити у Китаї старі верстати.

РФ нишпорить Китаєм у пошуках старих верстатів для ВПК – FT

Російські промисловці, які працюють на ВПК, прочісують Китай у пошуках старих виробничих верстатів. Москва задіює тіньові мережі покупців, щоб отримати критично важливе обладнання.

Про це пише у своїй статті Financial Times, посилаючись на інформацію Центру перспективних оборонних досліджень (C4ADS) США.

Через західні санкції у Кремля зриваються плани з нарощування виробництва військової техніки, зброї та снарядів. Москва намагається обходити ці обмеження за допомогою Китаю та сірого імпорту.

"Через мережі сумнівних компаній РФ викуповує запаси старих, але високоякісних західних верстатів, які десятиліттями працювали на заводах у Китаї", - ідеться у статті.

Експерти C4ADS, оцінивши спроби РФ закупити старі верстати, дійшли висновку, що Кремль перебільшує можливості свого ВПК.

Аналітик Центру Аллен Маггард зазначив, що зараз РФ "щосили намагається розширити свої виробничі потужності, використовуючи все, що може отримати".

Центр зафіксував закупівлю Росією у Китаю старих японських верстатів із числовим програмним керуванням Tsugami, які призначені для автоматизованих високоточних і високошвидкісних маніпуляцій із металом. Дісталися вони російській компанії "Комета", яка виробляє установки ППО, РСЗВ і ракетні системи.

Виробник Tsugami 2022 року повністю припинив роботу з Росією, яка вчинила напад на Україну, проте з Китаєм він активно співпрацює. За попередніми оцінками, у КНР є приблизно 100 тисяч верстатів цієї японської компанії. Частину з них намагається викупити Росія.

Цікавлять росіян і верстати інших виробників з Ізраїлю, Південної Кореї, Німеччини, Швейцарії, Швеції та інших країн. Усі їх РФ закуповує за допомогою "сірих" компаній у Китаю за юані.

Міністерство торгівлі Японії заявило, що працює з партнерами по "Великій сімці" над посиленням заходів з протидії обходу санкцій. Токіо обіцяє й надалі розширювати свій санкційний список.

Раніше ми писали, що Росія по всьому світу збирає компоненти для ВПК.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини