18 червня 2024, 13:10

Українку Любашенко засудили у Росії за Гімн України та запуск куль: винесено несправедливий вирок

Російський "найгуманніший" суд засудив українку Христину Любашенко до 12 років тюремного ув'язнення.

Українку Любашенко засудили у Росії за Гімн України та запуск куль: винесено несправедливий вирок

У Москві Другий Західний окружний військовий суд, повністю підконтрольний диктаторському режиму Володимира Путіна, засудив 35-річну українку Христину Любашенко до 12 років ув'язнення за антивоєнний запис, Гімн України та запуск повітряних кульок із біло-синьо-білим прапором, передає "Медіазона".

Примітно, що прокурор вимагав для Любашенко взагалі 15 років в'язниці, до того ж цей термін він просив з огляду на пом'якшувальні обставини: раніше жінку не судили, у неї маленькі діти, хворі мати та дідусь. Зі свого боку, адвокат Любашенко просила суд закрити справу через відсутність ознак складу злочину, але її клопотання російський суд, прогнозовано, відхилив.

8 травня минулого року українка поставила колонки на вікно орендованої квартири у Долгопрудному Московської області та гучно увімкнула запис з антивоєнною промовою та Національним гімном України; такі дії російські силовики визнали "поширенням фейків" про ЗС РФ.

Після цього Любашенко поїхала на Воробйові гори у Москві та запустила у небо повітряні кульки з прив'язаним до них біло-синьо-білим прапором (символіка російської антивоєнної опозиції).

Запуск кульок із використанням біло-синьо-білого прапора російське слідство розцінило як "участь у терористичній організації".

Як пояснила адвокат обвинуваченої, Христина Любашенко жила у Києві з двома доньками, онкологічно хворою мамою, а також дідом із діагнозом деменція. Коли почалося повномасштабне вторгнення військ Росії в Україну (так звана "спецоперація"), сім'я втекла до Швейцарії, де їм надали притулок, проте грошей на життя в евакуації людям не вистачало.

У Росії Любашенко опинилася, як вона пояснює, на прохання сусіда Віталія Юрченка, який попросив її поїхати у Москву та за гроші (за версією слідства) провести там "мирну акцію проти війни". Незабаром після акції Любашенко була затримана російськими силовиками. При цьому у справі спостерігалася дивина: російські каральні служби заздалегідь знали точне місце та час антивоєнної акції.

Нагадаємо, російський дисидент Олександр Скобов виступив зі сміливою антивоєнною промовою у суді: "Слава Україні, смерть вбивці Путіну!"

Раніше стала відома доля єдиного коледжу у Росії, який відмовився вести пропаганду війни в Україні.


Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини