18 червня 2024, 07:32

Кадиров вкрав готівкою мільярди доларів у Путіна: ЗМІ провели розслідування

Кадиров тоннами вивозить із банків Чечні гроші, виділені Путіним для потреб республіки.

Кадиров вкрав готівкою мільярди доларів у Путіна: ЗМІ провели розслідування

Кадиров тоннами вивозить із банків Чечні гроші, виділені Путіним для потреб республіки. Російські опозиційні ЗМІ пишуть, що йдеться про компанії "Изумруд", "Орбіта" та "Бенофон". Останні дві навіть входять до топ-5 компаній Чечні за розміром виручки.

Журналісти ресурсу "Проєкт" заявляють, що у звітності цих компаній сказано, нібито у них є активи на суму 150 млрд рублів.

Такі компанії називаються "живопирки", щоб прикривати нелегальну діяльність. Журналісти з'ясували, що всіма цими компаніями володіє лише одна людина, водночас співробітників і підрядників у цих компаній немає.

На прикладі "Бенофона" журналісти показали, як Кадиров виводить бюджетні кошти. Минулого року на рахунок компанії надійшло 64,8 млрд рублів. Понад 30% надійшло з бюджету Чечні. Як приклад: влада Грозного перевела на рахунок компанії 1,49 млрд рублів для ремонту шкіл. Сума була переведена не одним траншем, а розбита на частини по 1,4 тисячі траншів. Грубо кажучи, ця сума дорівнює 16% бюджету Грозного. Мером міста є племінник Рамзана Хас-Магомед Кадиров.

Ще частину грошей переказав фонд імені Ахмата Кадирова, який очолює мати глави Чечні.

Того ж 2023 року з "Бенофона" було виведено 58,9 млрд рублів. Для такої операції було використано схему безвідсоткових позик. Практично велика сума грошей пішла у Шалінський район.

Наприклад, 30-річний таксист Мурадов є володарем відразу 4,6 млрд рублів. У підсумку у всіх трьох цих компаній він взяв позику на суму 14 млрд рублів. Більшу частину грошей той перевів у готівку через ВТБ. Відразу ж на 8,4 млрд рублів той у банку купив золоті злитки.

Джерело пише, що близько 48 млрд рублів було розподілено між 15 чеченцями.

При цьому Кадиров навчився оформляти свій бізнес і за межами Чечні. Відомо, що на Сергія Кропачева записані частки від ресторану McDonald's і кав'ярень Starbucks, які вже пішли з РФ після початку війни. На Павла Кротова записаний бізнес у Москві, який свого часу "віджали" у їхніх власників "кадировці".

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини