17 червня 2024, 07:04

Кремль вирішив запустити свої щупальця на Балканах через Республіку Сербську – ISW

Кремль продовжує використовувати відносини між РФ і Республікою Сербською, щоб дестабілізувати ситуацію на Балканах.

Кремль вирішив запустити свої щупальця на Балканах через Республіку Сербську – ISW

Ще 11 червня глава МЗС РФ Лавров відвідав головне місто республіки Баня-Лука під час відкриття російського посольства. Тоді ж він заявив, що зараз як ніколи зв'язок РФ і Республіки Сербської на високому рівні.

Аналітики з Інституту вивчення війни вирішили проаналізувати ситуацію на Балках і вплив РФ на цей регіон.

Лавров підкреслив, що РФ приділятиме велику увагу будівництву у Баня-Луці як культурних, так і релігійних установ. Мета - ще більше зміцнити "братні зв'язки" між РФ і РС.

Z-канал "Рибарь" повідомив, що Москва готова підтримати незалежність РС, а відкриття посольства у Баня-Луці демонструє підтримку Кремля.

Не виключено, що Москва готується відкрити у Баня-Луці й Російський культурний центр. У Києві та Кишиневі вже не раз попереджали, що через подібні "будинки" Кремль проводить не тільки підривну роботу за кордоном, а й "промиває мізки".

"Рибар" ще у квітні заявив, що відкрив свою школу "медіаграмотності" у Сербії та Республіці Сербській.

Ще 7 червня президент РС Додік заявив, що готовий провести референдум щодо незалежності його республіки від Боснії.

Кремль раніше використовував свої відносини з Республікою Сербською для подальшого впливу на Балкани, сіяння розбіжностей на Заході та підриву Дейтонських угод з метою занурити Балкани у хаос.

22 лютого 2008 року парламент РС ухвалив рішення про те, що регіон може вийти зі складу Боснії та Герцоговини, якщо більшість членів ООН і ЄС визнають незалежність Косова.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини