13 червня 2024, 07:50

Українські діти з'явилися на урядових сайтах РФ з усиновлення – FT

Профілі викрадених з України дітей почали з'являтися на сайтах усиновлення РФ.

Українські діти з'явилися на урядових сайтах РФ з усиновлення – FT

Профілі викрадених з України дітей почали з'являтися на сайтах усиновлення РФ. При цьому імена та прізвища деяких дітей змінені, а про їхнє походження практично ні слова.

На одному з урядових російських ресурсів журналісти Financial Times за допомогою інструментів розпізнавання фото та публічних записів вдалося встановити імена чотирьох дітей, викрадених в Україні.

Одна дитина навіть отримала російську версію свого імені, а про її походження ні слова.

Усіх цих дітей було викрадено в інтернатах України, що перебували на Півдні та Сході, тих територіях, які окупувала РФ у 2022 році.

Вік дітей від 8 до 15 років. Багато хто з розшукуваних дітей опинився на території Оренбурзької та Тульської областей. Одну дитину було вивезено з Криму та ще 17 із Херсону. Це підтвердили журналісти видання New York Times, які нещодавно провели своє розслідування.

У Кремлі поки що не коментували статтю FT, проте постійно заперечують, що викрадали або вивозили з території України дітей.

У Києві заявили, що з 2022 року з окупованих території України Кремль вивіз до 20 тисяч дітей.

Родичі та батьки, чиїх дітей вдалося повернути, розповіли ЗМІ про те, що ті пережили у РФ. Їх постійно змушували дивитися пропагандистські канали, не давали добро на зв'язок із родичами тощо. Також діти розповідали про те, що терпіли як фізичні, так і словесні знущання з боку дітей з РФ.

Київ поділився з журналістами FT інформацією про те, що під час планування вторгнення в Україну Путін уже тоді був готовий примусово вивозити українських дітей.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини