30 травня 2024, 13:56

Російський ПДВшник із підлеглими жорстоко вбив дівчину з Луганська: ЗМІ назвали причину

Айдин Жамідулов, якого раніше активно використовувало Міноборони у піар-цілях, скоїв жорстоке вбивство в окупованому Луганську.

Російський ПДВшник із підлеглими жорстоко вбив дівчину з Луганська: ЗМІ назвали причину

Російські ЗМІ повідомили нові деталі жорстокого вбивства мешканки окупованого Луганська російським військовим Айдином Жамідуловим.

Військовий суд РФ після скандалу, що вибухнув, був змушений почати розгляд справи командира взводу ПДВ РФ Айдина Жамідулова та його підлеглого, обвинувачених у викраденні та вбивстві 23-річної дівчини з Луганська. Згідно з матеріалами слідства, вони також намагалися приховати сліди злочину, підірвавши тіло жертви.

Айдин Жамідулов, якого раніше активно використовувало Міноборони у піар-цілях, став відомим завдяки публікаціям його віршів, які порівнювалися з поезією Анни Ахматової. Відеоролики з його участю поширювалися як приклад мобілізованого військовослужбовця, хоча насправді Жамідулов був контрактником.

Жамідулов мав стосунки з 23-річною Валентиною Давроновою. У січні 2023 року між ними стався конфлікт у кафе "Веселка", після якого Жамідулов злякався, що дівчина повідомить про їхній зв'язок його дружині. Він відвіз Давронову у військову частину, де заклеїв їй руки скотчем і наказав Дорожкіну заклеїти їй очі. Потім Жамідулов звинуватив дівчину у шпигунстві на користь ЗСУ та наказав своїм підлеглим убити її.


    Валентина Давронова з Луганська

За версією слідства, Жамідулов ударив дівчину ножем близько 20 разів, після чого наказав своєму підлеглому добити її. Потім, щоб приховати сліди злочину, Жамідулов і його підлеглі вивезли тіло за межі частини та підірвали його трьома гранатами "Ф-1".

У листопаді 2022 року Міноборони РФ двічі публікувало пости про Жамідулова, називаючи його героєм і публікуючи його вірші. В одному з постів його твори порівнювали з поезією Анни Ахматової, а в іншому стверджували, що Жамідулов був мобілізований з Оренбурзької області.


Насправді Жамідулов підписав контракт із Міноборони у січні 2022 року, до початку військового вторгнення в Україну. Згідно з витоками, він уже у 2017-2018 роках отримував дохід від Міноборони та Військового університету Міноборони. Жамідулов, який народився у Казахстані, використовував російський паспорт із 2014 року для авіаперельотів.

Ця справа набула широкого розголосу та викликала безліч запитань щодо системи мобілізації та морального вигляду російських військовослужбовців, які використовуються у пропагандистських цілях. Раніше окупантів неодноразово звинувачували у військових злочинах, які вони скоювали на території України.

Тим часом Росію накрила хвиля злочинності через зеків, які повертаються з війни.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини