29 травня 2024, 15:17

Окупанти РФ планують депортувати десятки тисяч українських дітей під виглядом "літнього відпочинку" – ISW

Російська окупаційна влада планує депортувати українських дітей до Росії під час літніх канікул цього року під виглядом виїзду на відпочинок.

Окупанти РФ планують депортувати десятки тисяч українських дітей під виглядом "літнього відпочинку" – ISW

Російська окупаційна влада планує депортувати українських дітей до Росії під час літніх канікул цього року під виглядом виїзду на відпочинок. Це можна розглядати як частину ширшої кампанії геноциду з боку РФ проти українського народу.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Очільник окупаційної адміністрації Луганської області колаборант Леонід Пасічник заявив, що понад 12 тисяч дітей із регіону буде "прийнято" у різних суб'єктах РФ у 2024 році.

Крім того, близько сорока тисяч дітей з окупованих територій України вивезуть у літні табори за освітньою програмою Росії "Корисні канікули".

Також він згадав, що групу з кількох сотень юних українців буде направлено до табору під назвою "Океан", що розташований у Владивостоці на Далекому Сході Росії.

На переконання експертів ISW, вивезення українських дітей у Росію під прикриттям "літнього дозвілля" є актом геноциду, оскільки передбачає їхнє відчуження від українських культурних традицій і примусову русифікацію, яку їм зазвичай нав'язують у російських таборах "відпочинку".

На жаль, окупант, який обіймає посаду глави адміністрації Херсонської області на прізвище Олексієнко, також анонсував відправлення майже 600 українських дітей до літніх таборів, які розташовані на території анексованого Криму та республіки РФ Адигея.

Представники маріонеткового "міністерства освіти" Луганщини повідомили, що підлітків області відправлять у військово-патріотичний табір "Авангард" у Волгоградську область РФ. Там на юних українців чекає інтенсивна військова підготовка, що охоплює тактичне ведення бою, поводження зі стрілецькою зброєю, використання засобів зв'язку, вивчення основ російської національної безпеки, керування безпілотними літальними апаратами та вивчення основ медицини.

Схоже, замість відпочинку українських підлітків навчатимуть бути солдатами.

Попри спроби окупантів представити депортацію дітей у подібні табори як "рекреаційні та просвітницькі заходи", насправді ці дії є елементом масштабної кампанії з примусового переміщення неповнолітніх на територію РФ.

Важливо зазначити, що примусова передислокація дітей з однієї групи в іншу визнана актом геноциду згідно з міжнародними законами, тому такі дії РФ можуть кваліфікуватися як геноцидні.

Нагадаємо, гауляйтер Балицький офіційно визнав той факт, що українців насильно депортують з їхньої території.

Раніше Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна й уповноваженої з прав дитини при президенті РФ Марії Львової-Белової. Їх підозрюють у незаконній депортації дітей з окупованих територій України до Росії.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини