24 травня 2024, 09:10

Нова хвиля мобілізації у РФ неминуча за однієї умови: експерти озвучили свою думку – FT

До кінця 2024 року у РФ буде проведено другу хвилю мобілізації.

Нова хвиля мобілізації у РФ неминуча за однієї умови: експерти озвучили свою думку – FT

Якщо Кремль все ж таки наважиться на новий масштабний наступ, то необхідно більше людей і резерву, а отже нова хвиля мобілізації у РФ уже не за горами.

Уже зараз чисельність армії РФ, порівняно з лютим 2022 року, більша на 15%. Однак до кінця 2024 року Путін може оголосити другу хвилю мобілізації, якщо Кремль і далі планує вести активні наступальні дії в Україні, інформує ресурс Financial Times.

Перша хвиля мобілізації, часткова, була оголошена Путіним ще восени 2022 року. Тоді до лав ЗС РФ влилося до 300 тисяч військовослужбовців. Однак такий крок з боку Путіна був неоднозначно сприйнятий жителями Росії, тож увесь цей час у МО РФ довелося затягувати росіян до війська шляхом обіцянки великих зарплат для контрактників. Щомісяця у такий спосіб окупанти можуть вербувати до своїх лав до 40 тисяч осіб. Цього вистачає, щоб компенсувати бойові втрати за місяць.

Але для масштабного наступу Путіну одночасно знадобиться велика армія тут і зараз. Джерело пише, що росіянам не відкрутитися від нової хвилі мобілізації, яка може розпочатися наприкінці 2024 або на початку 2025 років.

Експерти пишуть, що якщо Кремль хоче виграти війну на полі бою, то доведеться проводити мобілізацію, щоб набрати якомога більше нових людей у ЗС РФ.

Військові експерти й аналітики стверджують, що мобілізаційний резерв РФ становить близько 12 млн осіб. Під час будь-якої з мобілізацій Кремль може спокійно залучити до лав ЗС РФ до 3 млн осіб.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини