24 травня 2024, 07:35

Кремль вирішив провести "масштабну чистку" серед офіцерів Міноборони РФ: аналітики озвучили деталі

Кремль взявся не тільки за генералів, а й старших офіцерів МО РФ, які командували військами під час "СВО" в Україні.

Кремль вирішив провести "масштабну чистку" серед офіцерів Міноборони РФ: аналітики озвучили деталі

Учора, 23 травня, у СК РФ заявили про арешт начальника зв'язку Шамаріна та начальника з держзакупівель Вертелецького. Справи пов'язані з корупцією у Міноборони РФ.

Аналітики з Інституту вивчення війни вирішили проаналізувати серію арештів у МО РФ після відсторонення Шойгу від посади міністра.

Шамаріна обвинувачують в отриманні хабара у розмірі 36 млн рублів. Проти нього нібито дві людини вже готові дати свідчення. Вертелецького обвинувачують в отриманні значно більшого хабара у розмірі 70 млн рублів.

Після 24 квітня, коли заарештували заступника міністра МО РФ Іванова, було затримано вже п'ятьох високопоставлених чиновників міністерства. Відсторонення Шойгу від МО РФ Кремль, ймовірно, використовує прикриття звинувачень у корупції як привід, щоб приховати справжні причини вигнання з Міноборони конкретних осіб, які впали у немилість.

Z-пабліки пишуть і про те, що від командування 20-ю армією відсторонили Ахмедова.

У ISW заявляють, що зараз окупанти з 20-ї армії активно наступають на позиції ЗСУ на Лиманському напрямку, проте досі не можуть домогтися відчутних тактичних успіхів.

Z-блогери звинувачують Ахметова у провальних атаках ЗС РФ під Вугледаром взимку 2022/2023 років.

Пропагандисти заявляють, що розслідування у Міноборони РФ у справах про корупцію матимуть свої продовження. Низка джерел стверджує, що Кремль взявся і за людей Герасимова. Однак не виключено, що той усе ж залишиться на своєму місці.

Напередодні Пєсков заявив, що Кремль не починав "кампанію" проти Міноборони РФ, навпаки, арешти у міністерстві - це частина загальної "кампанії" з виявлення корупції у вищому керівництві РФ.

Російські воєнкори та блогери почали гадати, а хто ж буде наступним у МО РФ, хто піде слідом за Івановим.

Аналітики з ISW вважають, що Кремль, імовірно, намагається забезпечити лояльність воєнкорів, які тривалий час виступали за суттєві зміни у російському Міністерстві оборони та військовому командуванні, дозволяючи їм критикувати повалених людей після кількох місяців активної цензури та самоцензури, доки критика не буде масштабнішою.

Раніше ми повідомляли, що за арештом Попова може стояти особисто Герасимов, який вирішив швидко злити всіх людей Шойгу.

Нагадаємо, затриманий Шамарін є вже людиною не Шойгу, а саме Герасимова.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини