22 травня 2024, 14:25

Росія злякалася? Москва раптово відкликала план перегляду кордону з Литвою у Балтійському морі

Балтійські сусіди Росії люто відреагували на публікацію документа, після чого Москва в екстреному порядку відмовилася від публічно заявлених планів.

Росія злякалася? Москва раптово відкликала план перегляду кордону з Литвою у Балтійському морі

Росія раптово відмовилася від своїх планів і відкликала повідомлення про плани перегляду кордону у Балтійському морі. Пропозицію Міноборони РФ про зміну кордону та територіальних вод країни у Балтійському морі, що викликало різку реакцію Литви та Фінляндії, було видалено з урядового сайту без пояснення причин.

Про це повідомляє інформаційне агентство Bloomberg.

У документі, який було опубліковано для громадського обговорення, йшлося про те, що міністерство хоче скорегувати координати точок, за якими розраховують територіальні води Росії, та як обґрунтування наводилося посилання на документ 1985 року, ухвалений Радянським Союзом. Сьогодні на сайті регулятора з'явилося повідомлення, що проект видалено.

До його видалення три основні російські новинні канали опублікували заяву неназваного "військово-дипломатичного джерела", в якій заперечувалося, що Москва має будь-які плани щодо перегляду державного кордону на Балтиці або перегляду своїх територіальних вод. Вони не пояснили, чому документ було опубліковано.

Балтійські сусіди Росії люто відреагували на публікацію документа.

Прессекретар Кремля Пєсков пізніше спростував наявність якихось політичних намірів, хоча і не став відмовлятися від документа та заявив, що Росія зобов'язана вживати "відповідні кроки" для забезпечення своєї безпеки.

Раніше повідомлялося, що Фінляндія зміцнює оборону у відповідь на загрози з боку Росії.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини