22 травня 2024, 07:46

Не відповідає сучасній географічній обстановці: Кремль про перегляд кордонів із Литвою та Фінляндією

Кремль в односторонньому порядку вирішив розширити межі територіальних вод у Балтійському морі.

Не відповідає сучасній географічній обстановці: Кремль про перегляд кордонів із Литвою та Фінляндією

Кремль в односторонньому порядку вирішив розширити межі територіальних вод у Балтійському морі, у такий спосіб РФ хоче трохи посунути "зі своєї" території Фінляндію та Литву. Відповідний проєкт постанови було опубліковано вчора на порталі правових актів.

Відомо, що над документом працювали представники Міноборони РФ. У ньому йдеться про те, що Москва готова оголосити своїми внутрішніми водами частину акваторії на сході Фінської затоки, а також у районі Балтійська та Зеленоградська, інформує ресурс The Moscow Times.

Для цієї мети Кремль змінить географічні координати точок, які визначають положення вихідних ліній, що допомагають відміряти ширину територіальних вод РФ.

Щодо ситуації з Фінляндією, то координати відбудуться у районі островів Йяхі, Родшер, Вігрунд, Малий Тютерс, Голланд і Соммерс. Щодо Литви "в зону РФ" потрапили район мису Таран і Куршська коса.

У документі зазначено, що постанова Радміну СРСР від 1985 року вже не відповідає "сучасній географічній обстановці". У ті часи нібито точки були встановлені за картами початку ХХ століття. Новий перегляд справи дасть змогу "визначити нові кордони зовнішніх вод РФ".

Аналогічна ситуація і з Калінінградською областю.

Новий документ було презентовано практично одночасно з початком навчань РФ із застосування тактичної ядерної зброї. На сьогодні у Литві та Фінляндії поки що не коментували новий документ від МО РФ.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини