16 квітня 2024, 10:11

"Путін усе-таки трохи розумніший, ніж "яструби"", – Галлямов пролив світло на протистояння у Кремлі

Російські "яструби" хочуть ескалювати ситуацію у війні до нескінченності, але "голуби" (технократи) розуміють, що це призведе до руйнування системи

"Путін усе-таки трохи розумніший, ніж "яструби"", – Галлямов пролив світло на протистояння у Кремлі

У російському політикумі триває боротьба між "яструбами" та "голубами". Перші вважають, що потрібно ескалювати ситуацію аж до застосування ядерної бомби. Але технократи, яких в уряді РФ більшість, розуміють і бачать, що система прямим ходом іде у напрямку колапсу, тому виступають проти нескінченної ескалації. Їх влаштовує нинішній рівень протистояння із Заходом і Україною. Путін же постійно лавірує між цими двома групами.

Про це розповів російський опозиційний політтехнолог, колишній спічрайтер Путіна Аббас Галлямов в інтерв'ю Олександру Демченку, яке можна подивитися на YouTube-каналі "Дмитро Гордон".

За словами експерта, взимку здавалося, нібито Путін явно дрейфує у напрямку ескалації, але зараз схоже, що він схиляється до позиції "голубів". "Подивимося на уряд. Чи збережеться нинішній склад, хто піде вгору, а хто вниз тощо. Але у будь-якому разі мені здається, що Путін до нескінченності ескалувати не готовий. Він усе-таки трохи розумніший, ніж його "яструби", я вважаю. Подивимося", - зазначив Галлямов.

Під час інтерв'ю політтехнолог чітко назвав дві причини, через які технократи (Ковальчук, Кирієнко й ін.) виступають проти бездумної ескалації. По-перше, вони не хочуть віддавати владу силовикам, по-друге, розуміють, що система може не витримати такої напруги. Ресурси врешті-решт просто виснажаться, та країна повернеться у 1917 рік.

Автор: Дарья Александрова

Останні новини