12 квітня 2024, 15:45

В Оренбурзі виє сирена: вода прибуває у місто – оголошено масову евакуацію

Влада російського Оренбурга оголосила масову евакуацію жителів через повінь, рівень води продовжує підвищуватися.

В Оренбурзі виє сирена: вода прибуває у місто – оголошено масову евакуацію

У російському Оренбурзі критична ситуація через повінь: рівень води у річці Урал піднявся ще майже на півметра. Нові райони міста почали йти під воду. У місті оголошено масову евакуацію жителів.

З відповідним зверненням виступив мер Оренбурга Сергій Салмін 12 квітня, передає Діалог.UA.

Ситуацію в Оренбурзі Салмін назвав "вкрай небезпечною". Він підкреслив, що сирена, яка звучить у місті, не є навчальною тривогою.

За його даними, рівень води у річці вже перевищив 1,14 метра, через що під воду почали йти нові райони міста.

"Терміново евакуюйтеся. Візьміть із собою документи, ліки, речі першої необхідності та негайно залиште будинки. Становище критичне", - зажадав міський голова.

З'явився ризик прориву ще однієї дамби поруч з Оренбургом. Екстрено довелося евакуювати селище Газодобувників, що розташоване поруч з обласним центром.

В Оренбурзькій області через повінь під воду пішла низка населених пунктів, майже 30 тисяч будинків і домогосподарств затоплено. Влада евакуювала близько 11 тисяч осіб. Багато місцевих жителів відмовляються виїжджати, незважаючи на загрозу для власного життя. Вони залишаються, щоб оберігати своє майно від банд мародерів.

Несприятлива паводкова ситуація фіксується також у Курганській і Тюменській областях Росії на річках Тобол та Ішим. Пік рівня води там очікується наприкінці квітня. Понад 60 населених пунктів можуть опинитися під водою. Евакуація населення вже почалася.

Раніше Путіна попередили про нову небезпеку в Оренбурзі.

Тим часом у РФ знайшли "винуватця" затоплення Оренбурга: представник Путіна звинуватив у НП Казахстан.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини