6 квітня 2024, 15:32

"Більше немає часу", – затоплений Оренбург примусово евакуюють, до ночі ситуація буде критичною

У російському місті Оренбурзі та прилеглих селах починається примусова евакуація людей через повінь.

"Більше немає часу", – затоплений Оренбург примусово евакуюють, до ночі ситуація буде критичною

Спроби влади РФ закрити пробоїни у прорваній греблі на річці Урал не увінчалися успіхом. Споруду повністю зруйновано, влада починає примусову евакуацію цивільних.

Відповідну заяву вдень 6 квітня опублікував мер Оренбурга Сергій Салмін, передає Діалог.UA.

Прорив дамби стався 5 квітня у районі населеного пункту Орськ в Оренбурзькій області. Вода прийшла так швидко, що багато людей не встигли врятуватися. За останніми даними, знайдено тіла вже 4 осіб, однак, найімовірніше, це не підсумкова цифра жертв.

Спочатку повідомлялося, що у дамби утворилися дві пробоїни. Влада навіть звітувала про те, що одну нібито було закладено. Однак ця інформація не підтвердилася. Судячи з повідомлень з місця, від споруди зараз нічого не залишилося.

А тим часом вода продовжує прибувати, затоплюючи прибережні села та міста річки Урал. Затоплює, зокрема, обласний центр Оренбург. Йде під воду південна частина населеного пункту.

За останніми даними, рівень води на річці Урал зріс до 855 см, і вона продовжує прибувати. Мер міста оголосив примусову евакуацію населення, оскільки вночі, за його словами, ситуація досягне "критичної позначки".

"У нас більше немає часу на вмовляння. Тих, хто відмовиться залишати небезпечну зону добровільно, ми будемо евакуювати примусово", - заявив представник путінського режиму.

Зазначимо, що зруйнована дамба була введена в експлуатацію лише 2010 року. Стверджується, що вона була розрахована на підвищення рівня води до 5,5 метра. Слідком РФ завів кримінальну справу за фактом поганого стану споруди.

Експерти стверджують, що вода триматиметься ще півтора-два тижні.

Раніше повідомлялося, що Орськ і Оренбург ідуть під воду через прорив дамби, влада закликає людей бігти.

Ми також писали, що на Алтаї села масово тонуть, введено режим НС.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини