3 квітня 2024, 07:29

Україна вперше за роки війни завдала удару по військових об'єктах Татарстану: в ISW вказали на плюси

Напередодні Київ завдав удару по заводу у Татарстані невпізнаними безпілотниками.

Україна вперше за роки війни завдала удару по військових об'єктах Татарстану: в ISW вказали на плюси

Напередодні Київ завдав удару по заводу у Татарстані невпізнаними безпілотниками. Вони зуміли подолати відстань у 1200 км без будь-яких перешкод з боку російської системи ППО.

Сьогодні, 3 квітня, аналітики з Інституту вивчення війни озвучили свої тези щодо атаки безпілотників по військових об'єктах РФ на території Татарстану.

Опубліковані у Мережі кадри дають змогу заявляти про те, що щонайменше три безпілотники атакували Особливу економічну зону "Алабуга", що розташована неподалік від Єлабуги.

Один із безпілотників вразив гуртожиток політехнічного коледжу. А на самому заводі Кремль з літа 2023 року розпочав виробництво дронів-камікадзе типу "Шахед".

Того самого дня щонайменше один безпілотник завдав удару по НПЗ "ТАНЕКО" у Нижньокамську. У росЗМІ заявили, що сам безпілотник ще у повітрі був вражений системою РЕБ.

Журналісти агентства Reuters повідомили, що "ТАНЕКО" - третій за величиною завод у РФ із перероблення нафтопродуктів. Під удар потрапила установка, на яку припадає до 50% нафтоперероблення заводу.

Того ж дня представники СБУ та ГУР взяли на себе відповідальність за атаки по НПЗ і заводу.

Глава Татарстану Мінніханов запевняє, що безпілотники не завдали істотної шкоди підприємствам.

Журналісти Reuters заявляють, що постійні атаки безпілотників призвели до зупинки вже 14% нафтопереробних потужностей РФ.

Треба зауважити, що 2 квітня 2024 року Україна вперше за роки війни завдала ударів по військових об'єктах Татарстану.

У ISW продовжують вважати, що такі удари є необхідним компонентом кампанії України з використання асиметричних засобів для деградації галузей, які постачають і підтримують російську армію.

Нагадаємо, Київ атакує НПЗ РФ за допомогою особливих безпілотників, наділенихсистемою ШІ.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини