12 березня 2024, 12:18

Удар України по НПЗ "Лукойла" важкий: підприємство у РФ зупинило роботу – ЗМІ

Атакований завод "Лукойлу" постачав на внутрішній ринок країни близько 10 відсотків усіх видів палива від його загальної ємності.

Удар України по НПЗ "Лукойла" важкий: підприємство у РФ зупинило роботу – ЗМІ

Нічна атака безпілотників на російські НПЗ вийшла дуже ефективною. Згідно з інформацією, що надходить, найбільшу первинну установку з перероблення нафти на нафтопереробному заводі компанії "Лукойл" у Нижегородській області зупинено після пожежі через атаку безпілотників.

Про це повідомляє російське видання "Коммерсант", яке отримало інформацію від власних джерел на заводі.

Експерти зазначають, що атака була добре спланована, оскільки безпілотник влучив точно у ціль у найбільш вразливе місце заводу. Атакуючі дуже добре розуміли, що саме вони атакують. Пошкодження установки первинного перероблення знижує продуктивність заводу кратно - без неї інші ділянки простоюватимуть, зазначає російський економічний аналітик Анатолій Несміян.

Загалом, наскільки відомо, на заводі дві такі установки, та вихід з ладу однієї зменшує продуктивність заводу одразу вдвічі. Ба більше, відомо, що кстовський завод постачав на внутрішній ринок країни близько 10 відсотків усіх видів палива від його загальної ємності.

"А попереду посівна кампанія", - зазначає експерт.

Тим часом підірвана українським безпілотником нафтобаза у російському Орлі палає досі.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини