28 лютого 2024, 10:57

Великий збій у російському Інтернеті: в ISW назвали причину та розповіли про цілі Кремля

Російське керівництво намагається створити "суверенний інтернет" з метою взяти інфопростір під ще більший контроль.

Великий збій у російському Інтернеті: в ISW назвали причину та розповіли про цілі Кремля

Масштабний збій Інтернету, який стався у Росії 27 лютого, пов'язаний зі спробами Кремля запровадити тотальну цензуру у країні та створити свій власний "суверенний інтернет", вважають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

Вони наводять слова офіційного представника Держдуми РФ Антона Ткачова, який заявив, що вчорашній збій стався під час "тестування системи з виявлення вразливостей для забороненого контенту".

Таким чином, вважають західні аналітики, проблеми з WhatsApp, Telegram, YouTube, Viber, Zoom і "ВКонтакте", на які нарікали росіяни минулого вівторка, можуть бути наслідком того, що Роскомнагляд тестує та переналаштовує шлюзи не тільки для виявлення та блокування "небажаного" контенту, а й готується до відокремлення російського Інтернету від світової Мережі.

Спроби зробити російський Інтернет подібним до північнокорейського, коли у пересічних користувачів просто немає виходу у Всесвітню павутину, - провісник ще більшого посилення політики у РФ і переходу від авторитарного режиму керування до абсолютно тоталітарного.

Нагадаємо, єменські хусити, які є проксі Ірану (союзників РФ), пригрозили занурити світ у "середні віки", вдаривши по Інтернету...

Як раніше повідомлялося, у соцмережі Twitter (X) стався масштабний збій по всьому світу, на головній сторінці з'явився напис: "Ласкаво просимо".

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини