27 лютого 2024, 12:52

Глава "Меморіалу" Орлов виступив у суді із сильною промовою після оголошення вироку за "дискредитацію" ЗС РФ

Правозахисника та вченого Олега Орлова засудили до 2,5 року колонії за критичну статтю у журналі Mediapart.

Глава "Меморіалу" Орлов виступив у суді із сильною промовою після оголошення вироку за "дискредитацію" ЗС РФ

Російська влада продовжує політичні репресії опозиційно налаштованих громадських діячів. Так, сьогодні стало відомо, що співголову Центру захисту прав людини "Меморіал" Олега Орлова, раніше визнаного "іноагентом", засудили до 2 років і 6 місяців колонії загального режиму, інформує ТГ-канал організації.

Стало відомо, що російський суд, підконтрольний диктаторському режиму Путіна, визнав Орлова винним у "повторній дискредитації армії", приводом для порушення справи була його стаття, опублікована у журналі Mediapart.

Як пишуть журналісти ASTRA, восени минулого року Орлову присудили нечуваний штраф у 150 000 рублів, проте пізніше посилили міру покарання, додавши надумані обтяжувальні обставини, а саме мотиви "ворожнечі та ненависті до військовослужбовців", а також "ідеологічної ворожнечі проти традиційних духовно-моральних і патріотичних цінностей".

Олег Орлов, який є у сучасній Росії справжнім в'язнем совісті, перед оголошенням вироку виступив у суді з найсильнішою промовою.

"Я звертаюся до Вас, Ваша честь, і до представника обвинувачення. Вам самим не страшно спостерігати, на що перетворюється наша країна, яку Ви, напевно, теж любите?

Невже не спадає на думку очевидне: каток репресій може рано чи пізно прокотитися і по тих, хто його запустив і підштовхував?" - попередив він суддю та прокурора.

Також правозахисник висловився і про війну в Україні, розв'язану кривавим режимом Путіна. Орлов передрік страшне покарання тим, хто воював проти України, а також тим, хто підтримує це злочинне вторгнення на територію незалежної держави.

Варто зауважити, що у Москві у Головінському суді під час оголошення вердикту були присутні посол ЄС і посли багатьох країн Заходу: Великої Британії, Нідерландів, Франції та інших.


Нагадаємо, у Новосибірську схопили та довели до смерті 97-річного ветерана Володимира Степанова, який виступав проти "спецоперації".

Також у Москві збили на машині поета Льва Рубінштейна, який виступив проти вторгнення в Україну. Через кілька днів він помер.

Крім того, у Росії поставили питання про визнання "іноагентом" письменника Бориса Акуніна, вилучивши з продажу всі його книги.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини