27 лютого 2024, 09:44

У країни-бензоколонки проблеми: після ударів українських дронів по НПЗ влада РФ заборонила експорт бензину

Після серії атак українських безпілотників на російські НПЗ Кремль з 1 березня вводить заборону на продаж бензину за кордон.

У країни-бензоколонки проблеми: після ударів українських дронів по НПЗ влада РФ заборонила експорт бензину

Уряд РФ змушений вживати термінових заходів після руйнувань на нафтопереробних заводах і виходу їх з ладу, які спричинили удари по них Сил оборони України. Атаки було здійснено щонайменше на 9 підприємств.

Як пише The Moscow Times, влада країни-окупанта з 1 березня вводить заборону на експорт бензину. Вона триватиме щонайменше до 1 вересня та напевно викликана побоюваннями, пов'язаними з можливим дефіцитом палива через пошкодження багатьох НПЗ українськими безпілотниками. Атаки на заводи у Росії тривають останні місяці.

Уточнюється, що заборона не торкнеться раніше узгоджених поставок до країн Євразійського економічного союзу, Монголії, Узбекистану, а також до окупованих Абхазії та Південної Осетії.

Видання зазначає, що експорт бензину з Росії у січні впав на 37%, а дизеля на 23%. Міненерго РФ пояснило, що скорочення продажів спричинене ремонтами на НПЗ і необхідністю наситити паливом внутрішній ринок.

Нагадаємо, робота нафтопереробного заводу (НПЗ) "ЛУКОЙЛ-Волгограднефтепереработка", імовірно, паралізована на тривалий час. Ударом БПЛА було знищено важливе обладнання.

Також ми повідомляли, що російський НПЗ "Славнефть-ЯНОС" у Ярославлі зазнав атаки дронів.

Крім того, єдиний нафтопереробний завод на чорноморському узбережжі РФ зупинив роботу після удару ЗСУ.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини