26 лютого 2024, 13:42

Навальний найближчими днями мав опинитися на волі, обмін був на фінальній стадії – ЗМІ

Навальний був близький до звільнення внаслідок обміну полоненими, проте в останню хвилину Путін ухвалив рішення про вбивство політика, заявили соратники Навального.

Навальний найближчими днями мав опинитися на волі, обмін був на фінальній стадії – ЗМІ

Російський опозиційний політик Олексій Навальний був близький до звільнення найближчими днями у результаті обміну полоненими, але був раптово вбитий. Про це заявила у понеділок соратниця Навального Марія Пєвчіх, звинувативши в убивстві главу Кремля Путіна, повідомляє інформаційне агентство Reuters.

"Олексій Навальний міг би сидіти на цьому місці просто зараз, прямо сьогодні. Це не фігура мови, це могло та повинно було статися", - сказала Пєвчих.

Виступаючи на YouTube, Пєвчіх повідомила, що переговори про обмін Навального та двох неназваних громадян США на Вадима Красікова, найманого вбивцю російської служби безпеки ФСБ, який перебуває у в'язниці у Німеччині, на момент його смерті перебували на завершальній стадії. Фрагмент відео публікує Телеграм-канал "Україна 365".

47-річний Навальний помер в арктичній виправній колонії 16 лютого. Кремль заперечує причетність Росії до його смерті. У свідоцтві про смерть Навального зазначено, що він "помер природною смертю".

"Навальний мав бути звільнений найближчими днями, тому що ми отримали рішення про його обмін. На початку лютого Путіну запропонували обміняти кілера, офіцера ФСБ Вадима Красікова, який відбуває термін за вбивство у Берліні, на двох американських громадян і Олексія Навального", - додала вона.

Пєвчіх не назвав імена двох громадян США, які претендують на обмін разом із Навальним, але Сполучені Штати заявили, що намагаються повернути Евана Гершковича, репортера Wall Street Journal, і Пола Вілана, колишнього морського піхотинця США.

Пєвчих сказала, що у неї є підтвердження того, що ввечері 15 лютого переговори про обмін перебували на завершальній стадії.

За її словами, Навального було вбито днем пізніше, тому що Путін не міг змиритися з думкою про його свободу.

Вона сказала, що союзники Навального від початку війни в Україні працювали над планом щодо його вивезення з Росії у рамках обміну полоненими за участю "російських шпигунів в обмін на політичних в'язнів".

Вона сказала, що вони доклали відчайдушних зусиль і намагалися знайти посередників, навіть звернувшись до покійного Генрі Кіссінджера, але зазначила, що західні уряди не змогли проявити необхідну політичну волю.

Нагадаємо, 22 лютого мати Навального розповіла, що від неї зажадали таємного похорону сина, погрожуючи не віддати тіло. Жінка також відмовилася та надала справі розголосу.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини