28 листопада 2023, 07:45

Чому у РФ не можуть досягти консенсусу щодо питання "перемоги в Україні": в ISW знають причини

Лавров заявив, що РФ повинна і далі продовжити "СВО" в Україні, особливо на тлі можливої відмови Заходу озброювати Київ.

Чому у РФ не можуть досягти консенсусу щодо питання "перемоги в Україні": в ISW знають причини

Напередодні глава МЗС РФ Лавров заявив про те, що російська армія повинна і далі воювати в Україні. Однак Z-військові незадоволені відсутністю з боку Кремля чітко сформульованих цілей щодо війни в Україні.

Аналітики з Інституту вивчення війни вирішили розібратися у ситуації, відштовхуючись від інформації з відкритих джерел.

27 листопада Лавров заявив, що Захід першим пішов на заморожування війни в Україні, щоб у майбутньому надати Києву ще більше зброї та снарядів для відновлення бойових дій у 2024 році. Деякі російські воєнкори підтримали у цьому питанні Лаврова.

Z-канал "Два майори" повідомив, що пауза у війні дасть змогу Києву провести "Мінськ-3", як це було у 2014 і 2015 роках, коли на Сході України були припинені великомасштабні бойові дії. Пауза у війні не піде на користь РФ, упевнений цей же канал. При цьому відсутність чітко визначених цілей щодо війни в Україні викликає внутрішню дестабілізацію у самій Росії.

Ще деякі Z-військові стверджують, що сідати за стіл переговорів з Україною зарано. Необхідно для початку вийти на кордони Донбасу, а також повністю захопити Запорізьку, Херсонську, Миколаївську й Одеську області.

Аналітики з ISW впевнені, що чергові заяви Кремля про готовність сісти за стіл переговорів свідчать про те, що у РФ немає чітко сформульованих цілей щодо України. У самій РФ відсутній консенсус щодо питання, а що ж можна вважати перемогою.

Заяви Лаврова свідчать про те, що у Кремлі все ще стурбовані питанням готовності Заходу та НАТО й надалі допомагати Україні у військовому плані. У РФ навчилися швидко заповнювати втрати, хоча й із запізненням перевели свою економіку на рейки війни. Аналітики з ISW все ще впевнені, що будь-яка пауза у війні піде на руку тільки Росії. Захід же, навпаки, повинен тільки посилити військову допомогу Києву.

Раніше спікер Конгресу Джонсон заявив, що США не можуть дати Путіну "пройтися маршем Європою".

Нагадаємо, західна преса озвучила нововведення у мобілізаційному питанні України.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини