19 вересня 2023, 07:53

За фейками про Українута провоєнною пропагандою у Мережі стоїть Кремль: ЗМІ назвали ім'я куратора

За поширення провоєнної пропаганди та фейків про Україну стоїть особисто заступник голови адміністрації президента РФ Сергій Кирієнко.

За фейками про Українута провоєнною пропагандою у Мережі стоїть Кремль: ЗМІ назвали ім'я куратора

Ще 13 вересня опозиційні російські ЗМІ "Медуза", "Важные истории" та The Bell повідомили про некомерційну групу "Диалог", яка створила у Telegram багато нових каналів для поширення брехливих новин про Україну.

Ба більше, "Діалог" також пов'язаний із цілою групою проросійських пабліків, які імітують українські Telegram-канали. Аналітики з Інституту вивчення війни вирішили розібратися у цій історії.

Керівництво "Діалогу" дало пораду чиновникам з МО РФ "жорсткіше й оперативніше" реагувати на новини про те, що у російській армії проблеми з продовольством і боєприпасами.

Ця ж організація відповідальна за цілу низку негативних новин щодо загиблого фінансиста ПВК "Вагнер" Пригожина.

Ще минулого року Мінцифри РФ перевело на рахунок "Діалогу" 6,5 млрд рублів. Російські джерела повідомляють, що гендиректор "Діалогу" Табак має дуже тісні зв'язки з Кирієнком.

Аналітики з ISW спостерігали, як багато пропагандистських пабліків робили одні й ті самі заяви протягом дня, використовуючи схожі формулювання. Це свідчить тільки про одне: низка пабліків  отримують інформацію з одного джерела.

Повідомлення про зв'язки Кирієнка з "Діалогом" узгоджуються з оцінюванням ISW про те, що деякі російські силовики та високопоставлені військові командири контролюють різні Telegram-канали, призначені для досягнення їхніх індивідуальних цілей у російському інформаційному просторі.

Тим часом із 15 вересня у Кремлі заборонили всім пропагандистським паблікам називати Зеленського президентом України. Натомість рекомендують вживати словосполучення "режим Зеленського" та йому подібні.

Такі словосполучення слід застосовувати у заголовках новинних статей, щоб навіть під час видачі у "Дзен.Новостях" не було слова про "президента Зеленського".

Раніше російські пабліки викрили Кремль у фейках про Харків і квартири для ТРО.

Нагадаємо, на одному з пропагандистських телешоу гість студії відкрито заявив, що Росія має повернути Києву захоплені території.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини