10 серпня 2023, 07:15

Суровікін може повернутися на передову: в ISW вказали на один важливий фактор

Російська ветеранська спільнота намагається реабілітувати генерала Суровікіна після перевірки його зв'язку з ПВК "Вагнер".

Суровікін може повернутися на передову: в ISW вказали на один важливий фактор

Російський генерал-полковник Валерій Марченков в інтерв'ю російському пабліку повідомив про те, що Суровікін не міг порушити присягу.

Аналітики з Інституту вивчення війни вирішили детально зупинитися на інтерв'ю Марченкова щодо ситуації з Суровікіним.

З його ж слів, той не тільки не порушив присягу, а й навіть завдяки його оборонній лінії на півдні України російська армія поки що стримує контрнаступ ЗСУ.

Саме нібито Суровікін зумів скоротити лінію фронту в Україні, а також "правильно перерозподілив" ЗС РФ у Запорізькій області. Похвалив той путінського генерала і за наказ відвести російських солдатів із правого берега Херсонщини у листопаді 2022 року.

Згадав Марченков і "заслуги" Суровікіна у створенні сучасної російської військової поліції, а також його зусилля з придушення серпневого перевороту 1991 року.

Ще у березні - квітні 2023 року представники російської ветеранської спільноти зіграли важливу роль у реабілітації та просуванні службовими сходами ще одного генерала - Теплинського. Тільки після звернення представників ветеранів ВДВ РФ до Путіна той повернув Теплинського на передову в Україну. Пізніше і генералу Попову, екскомандувачу 58-ї армії РФ, вдалося згуртувати ветеранів навколо своєї персони.

Аналітики з ISW упевнені, інтерв'ю Марченкова може свідчити про те, що у Суровикіна є шанс повернутися на передову.

Примітно, що Марченков публічно не розкривав місцезнаходження Суровікіна. 30 квітня в ISW заявляли, що Путін не звільнятиме командирів, а замість цього понижуватиме їх на посаді, щоб спонукати їх спробувати відновити його прихильність і зберегти можливості для майбутніх призначень.

Раніше ЗМІ повідомили про арешт близько 10 генералів у справі про заколот Пригожина.

Нагадаємо, сім'я та близькі Суровікіна бояться, що генерала можуть ліквідувати через зв'язки з Пригожиним.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини