31 березня 2023, 08:13

Весняний призов у РФ може зіграти на руку Україні: експерти з ISW пояснили нюанси

Весняний призов у РФ може зіграти злий жарт проти армії Путіна, що воює в Україні.

Весняний призов у РФ може зіграти на руку Україні: експерти з ISW пояснили нюанси

З 1 квітня у РФ стартує весняний призов до армії, який може завадити ворожій армії поповнити свої лави для продовження війни проти України.

Такого висновку дійшли аналітики з Інституту вивчення війни.

Путін боїться відправляти на фронт молодь, бо це рішення зіграє проти нього самого. Замість цього Кремль нещодавно й оголосив новий набір добровольців. До кінця року Москва планує залучити до лав ЗС РФ до 400 тисяч осіб, однак навряд чи знайдеться хоча б 10-та частина із запланованої кількості.

Аналітики не сумніваються, що призовників відправлять на війну в Україні. Однак, з іншого боку, МО РФ доведеться витратитися на них: навчання, харчування, обмундирування тощо. Усі ці ресурси, яких і так мало у російській армії, могли б бути у пригоді окупантам на передовій.

Ба більше, усіх цих призовників ще хтось має навчати, тоді без "ради" залишаться добровольці, готові йти воювати проти України.

При цьому експерти також упевнені у тому, що у Кремлі спробують умовити підписати контракти солдатів, які пройдуть службу в армії, або тих, хто, на думку командирів, буде добре підготовлений після служби. Однак навіть цей фактор не зіграє ключової ролі у війні проти України.

Згідно з указом Путіна про весняний призов, він триватиме з 1 квітня до 15 липня 2023 року.

Раніше ми повідомляли, що волонтери з Пермі висилають своїм землякам на фронт в Україні церковні свічки, які "вбережуть від куль".

Нагадаємо, в українській розвідці впевнені, що більшість рішень у Кремлі ухвалює не стільки Путін, скільки Патрушев.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини