15 березня 2023, 12:36

"Відновилася традиція", – росіяни почали масово писати доноси один на одного

У Росії активно відновлюється традиція сталінських часів – писати один на одного доноси, переслідуючи певні особисті мотиви.

"Відновилася традиція", – росіяни почали масово писати доноси один на одного

Росіяни почали масово писати доноси один на одного не тільки за участь в антивоєнних пікетах, а й за висловлювання в особистих бесідах. Величезна кількість адміністративних справ, що ґрунтуються на доносах, буквально захлеснули суди Росії.

Про це повідомила журналістка Наталя Влащенко під час бесіди зі своїм колегою російським опозиціонером Ігорем Яковенком, запис якої можна подивитися на YouTube-каналі "Фабрика новин".

У свою чергу, співрозмовник звернув увагу на важливий нюанс: "Це не вперше. Ви сказали слово "почали", але я думаю, що тут просто відновилася традиція. Так, певний час вона була забута, адже у Росії дуже поширена кримінальна субкультура, в якій доносити не заведено, там це називається "западло"", - пояснив експерт.

Потім Яковенко нагадав, як раніше, за сталінських часів, існувала інша субкультура, яка полягала у тому, що доноси були способом отримання якоїсь вигоди. У ту епоху доносили на сусіда по комунальній квартирі для того, щоб захопити його кімнату, або на товариша по службі, щоб забезпечити собі кар'єрне зростання тощо.

"Доноси були вигідною справою, та зараз це відновлюється. Щоправда, поки що такого обсягу, як за сталінських часів, немає, але це справа наживна. Як то кажуть, процес пішов", - підсумував експерт.

Раніше Ігор Яковенко вказав на кардинальну зміну риторики Кремля: "Навіть із вуст оскаженілих пропагандистів".

Також Ігор Яковенко розповів про "любов за гроші", яку практикує путінська пропагандистка Маргарита Симоньян.

Ще трохи раніше Ігор Яковенко озвучив серйозну проблему, що назріває у Росії: "Турбопатріоти сильно критикують Путіна".

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дарья Александрова

Останні новини