9 грудня 2022, 10:39

За особистої участі Путіна: РФ розглядає три варіанти відповіді на стелю ціни на нафту

У Кремлі готують свою відповідь на граничну стелю ціни на російську нафту, введену ЄС і G7.

За особистої участі Путіна: РФ розглядає три варіанти відповіді на стелю ціни на нафту

З 5 грудня в ЄС діє ембарго на російську нафту, а також на заборону її транспортування, якщо ціна буде вищою ніж 60 доларів за барель. У Кремлі у терміновому порядку стали думати про дії у відповідь.

РосЗМІ повідомляють, що зараз розглядається відразу три варіанти відповіді на граничну стелю ціни, інформують "Ведомости".

Остаточного рішення ще не ухвалено, проте у його обговоренні бере участь особисто Путін.

Варіант №1. Нафту не продаватимуть тим країнам, які підтримали ініціативу ЄС і G7 щодо граничної ціни на російське "чорне золото". Також нафту не продаватимуть у треті країни, якщо кінцевим одержувачем буде хтось із ЄС або G7.

Варіант №2. Заборона продавати нафту й тим країнам, де в умовах контракту буде прописана гранична ціна.

Варіант №3. Введення індикативної ціни, яка формується на основі даних статистики за певний період часу. У РФ планують формувати ціну на сорт Urals, відштовхуючись від ціни на сорт Brent.

Джерело повідомляє, поки що жоден із трьох варіантів не узгоджено. Не виключено, що триватимуть роботи і над іншими варіантами. Це питання Путін мав обговорювати ще 6 грудня під час онлайн-наради за участю компаній з видобутку нафти.

Також у ЄС планують встановити не тільки стелю ціни на нафту, а й на російський газ.

Раніше ми повідомляли, що через відсутність покупців ціна на російську нафту на Балтійському ринку впала до 43 доларів за барель.

Нагадаємо, група аналітиків детально вивчила цінову політику на нафту та заявила, що російська нафта коштує набагато дешевше, ніж заявлена ЄС цінова стеля.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини