7 серпня 2022, 21:44

"Все йде за планом": Кремль починає приховану мобілізацію москвичів

Попри заяви Міноборони РФ про те, що в Україні у них "все йде за планом", у Росії розпочали приховану мобілізацію.

"Все йде за планом": Кремль починає приховану мобілізацію москвичів

Війна в Україні поступово починає приходити до будинків сибаритних москвичів, більша частина з яких навіть не знає про новий конфлікт РФ.

У поштових скриньках мешканців Москви почали з'являтися листівки із пропозицією укладати військові контракти. На службу готові взяти всіх до 59 років.

Контрактникам обіцяють від 150 до 300 тисяч рублів зарплати на місяць, премії та частково компенсувати оплату житла та комунальних послуг. Тим, кому пощастить вижити, поки що гарантують позаконкурсний вступ до вишів на бюджет.

Війна з Україною у рекламних листівках не згадується. Однак, як зазначив екснардеп Борислав Береза, опис умов відповідає аналогічним оголошенням з інших регіонів, у яких набирають до армії саме на війну в Україну.

Раніше московський кореспондент Ендрю Рот Guardian Weekly написав, що у російській столиці намагаються жити, ніби жодної війни немає. Деякі москвичі, з яким він встиг поговорити, кажуть, що їм нема про що сумувати та немає приводу, щоб відчувати свою провину. Вони нібито не можуть вплинути на політику своєї держави, а тому відкидають тих, хто намагається порушити цю тему.

За даними "Медіазони", найчастіше в Україні гинуть солдати з національних республік - у лідерах Дагестан і Бурятія. У Бурятії загиблих ховають майже щодня.

За підтвердженими даними на 28 липня, від початку агресії проти України загинуло 11 москвичів. Дагестан, наприклад, втратив 257 чоловік, Бурятія - 223.

Як повідомлялося раніше, генерал-майор СБУ Віктор Ягун озвучив умову, за якої закон Росії дозволяє оголошувати загальну мобілізацію.

Усі очікували, що Путін оголосить про загальну мобілізацію 9 травня. Проте прогнози військових експертів не справдилися.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!


Автор: Анастасия Югова

Останні новини