21 червня 2022, 15:18

”Це позначиться на населенні Литви”, – Патрушев звернувся із загрозою на адресу Вільнюса

Секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев терміново прибув до Калінінграда після того, як уряд Литви перекрив транзит санкційних товарів до регіону.

”Це позначиться на населенні Литви”, – Патрушев звернувся із загрозою на адресу Вільнюса

Сьогодні, 21 червня, у Калінінграді стартувало термінове засідання Ради безпеки з питання нацбезпеки та ситуації навколо Литви та санкційних товарів.

У ніч із 17 на 18 червня Литва припинила транзит до Калінінградської області тих товарів, які потрапили під санкції. Вчора тимчасово повірена у справах Литви у РФ була викликана у МЗС РФ, а сьогодні до Калінінграда терміново прибув Патрушев, інформує The Insider.

Ще вчора від Литви вимагали відновити транзит залізницею до Калінінградської області. Інакше Кремль пригрозив серйозними заходами у відповідь.

Патрушев у черговий раз став загрожувати литовському уряду та заявив, що за ці вчинки відповість особисто "литовський народ".

Прокоментувала ситуацію з Литвою та Калінінградом офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова. За її словами, Литва вже "перейшла всі межі" та "діє дуже агресивно".

Захарова заявила, що рано чи пізно, але Вільнюс обов'язково визнає всі свої помилки та скасує раніше прийняте рішення.

У МЗС Литви наголосили, що заборона провезення продукції із чорних і кольорових металів між РФ і Калінінградською областю підпадає під дії санкцій з боку Заходу.

Також посол ЄС у Москві заявив, що уряд Литви виконує всі вимоги щодо санкцій, запроваджених Заходом через вторгнення РФ до України.

Глава Міноборони Литви Арвідас Анушаускас наголосив, що під заборону провезення товарів потрапляє виключно санкційна продукція, а Кремль вкотре вкидає неправдиву інформацію щодо "повної блокади" Калінінградської області.

Також Анушаускас зауважив, що заяви Кремля про блокаду морських портів Литви не відповідають дійсності, оскільки таких повноважень РФ просто не має.

З 18 червня у Литві заявили, що забороняють транзит залізницею санкційних товарів.

Раніше ми повідомляли, що у Радфеді РФ звернулися до ЄС з вимогою "приборкати" Литву, яка не хоче пропускати через залізницю санкційний товар до Калінінградскої області.

Нагадаємо, 20 червня у Калінінградській області розпочалися термінові військові навчання на тлі конфліктної ситуації навколо транзиту через Литву санкційного товару.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини