25 травня 2022, 12:12

У РФ озвучили ситуацію щодо українських захисників з "Азовсталі"

У МЗС РФ спочатку хочуть провести суд над захисниками Маріуполя і лише після цього вести розмови щодо обміну з українською стороною.

У РФ озвучили ситуацію щодо українських захисників з "Азовсталі"

Сьогодні, 25 травня, у МВС РФ заявили, що вони готові обговорити з Києвом можливість обміну захисників із "Азовсталі" на російських військовополонених. Однак у Москві спочатку хочуть провести показовий суд.

Про це заявив заступник глави МЗС РФ Андрій Руденко в інтерв'ю РІА "Новости".

Він наголосив, що про обмін можна говорити лише після того, як над українськими захисниками пройде суд і буде винесено остаточний вирок.

Щодо обміну військовополоненими, то з боку РФ звучать лише бійці полку "Азов", хоча на території Маріуполя та заводу "Азовсталь" були і Нацгвардійці, і морпіхи, і прикордонники, і поліція.

Також сьогодні у рамках виступу президента України у Давосі Володимир Зеленський торкнувся долі евакуйованих з "Азовсталі".

Глава України назвав єдиним позитивним моментом щодо ситуації навколо Маріуполя – це евакуація всіх мирних громадян, поранених бійців і захисників Маріуполя.

До процесу евакуації Україна підключила міжнародні організації, включаючи Червоний Хрест і ООН. А ось подальша доля евакуйованих поки що туманна. Зеленський заявив, що не бачить з боку РФ зацікавленості у продовженні діалогу. З боку Москви йде звичайне затягування самого процесу початку обміну.

З 1 березня 2022 року Маріуполь був оточений російськими військами. З початку квітня захисники Маріуполя перебралися на "Азовсталь". З 16 травня з території заводу почали евакуювати тяжко поранених, а пізніше і решту українських захисників.

Раніше ми повідомляли, що командир "Азова" Прокопенко вийшов на зв'язок із дружиною і сказав, нібито всі евакуйовані перебувають на окупованій території.

Нагадаємо, 23 травня представник МЗС РФ Руденко заявив, що Москва готова розглянути питання щодо можливого обміну з Україною військовополоненими, включаючи і захисників Маріуполя.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини