28 лютого 2022, 07:55

Антивоєнні протести у Росії тривають четвертий день: у Мережі виклали кадри

У РФ четвертий день відбуваються мітинги проти війни та вторгнення російської армії в Україну.

Антивоєнні протести у Росії тривають четвертий день: у Мережі виклали кадри

У неділю, 27 лютого, лише у столиці РФ було затримано 1198 людей. Самі мітинги охопили понад 50 міст Росії.

Напередодні у 50 містах РФ пройшли мітинги проти війни в Україні, під час яких поліція затримала понад 2500 людей. Правозахисники повідомляють, що у Москві для затримання не вистачило спецтранспорту і людей доводилося відпускати після цього, повідомляє правозахисниця Єва Меркачова.

У Північній столиці РФ мітинги відбуваються щодня з 24 лютого в одному місці - Гостиний Двір. Тільки першого дня співробітники поліції затримали 500 осіб, а через добу — 800 осіб.

27 лютого поліція дала наказ затримати всіх, хто просто почне розгортати плакати із закликом зупинити війну в Україні. Люди намагалися дійти до Смольного, проте поліція блокувала всі підступи. Затримували й тих, хто йшов із українським прапором.

У столиці РФ люди зібралися на Новому Арбаті. Найпопулярніше гасло москвичів - "Ні війні".

Поліція затримувала всіх, хто мав в руках плакати на антивоєнну тематику. В автозаки потрапили й ті, хто прийшов до пам'ятника Нємцова, але вигукував антивоєнні гасла.

Мітингувальники заявили, що в одному з відділень поліції їх змусили складати тести на наркотики.

В Омську мітингувальники збиралися біля пам'ятника Нємцова: 15 зі 100 людей було затримано. Один із учасників мітингу Дмитро Грунін заявив, що Нємцов завжди виступав проти анексії Криму та війни на Донбасі. Сьогодні ця тема стала актуальною.

Ольга Бєлова заявила, що вона не може мовчати, коли президент країни вторгся в чужу державу.

У Барнаулі поліція чотири години допитувала члена регіональної ради партії "Яблуко" Іллю Курсова. Його звинуватили у заклику людей до антивоєнних демонстрацій. Затримали й активістку "Весни" Олену Білоусову за те, що дівчина розклеювала у місті антивоєнні листівки.

Загалом протягом дня було затримано близько 5500 жителів РФ. Проходили мітинги й у Білорусі, а також у багатьох містах Європи.

Раніше ми повідомляли, що російський пропагандист Соловйов не може зрозуміти, чому країни ЄС запровадили санкції проти нього особисто.

Нагадаємо, екс-депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов упевнений, у Кремлі не очікували, що Україна так люто чинитиме опір. У російської армії вже закінчилися основні боєприпаси, а нові можуть поставити лише за кілька місяців.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини