16 лютого 2022, 08:24

"Ми хочемо вирішити це питання зараз", – Путін поставив Заходу ультиматум по Україні

Президент РФ Володимир Путін знову зажадав гарантій, що Україну не приймуть до НАТО.

"Ми хочемо вирішити це питання зараз", – Путін поставив Заходу ультиматум по Україні

Російський президент Володимир Путін 15 лютого на спільній прес-конференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем висунув ультиматум щодо України. Він вимагає гарантії, що сусідня країна ніколи не буде членом Північноатлантичного альянсу.

Слова Путіна було оприлюднено на офіційному сайті Кремля.

Президент РФ наголосив, що хоче письмових підтверджень невступу України до НАТО.

"Кажуть, що найближчими роками Україна не буде у НАТО... Говорять, це не буде завтра. А коли? Післязавтра? А що це для нас змінює у історичній перспективі? Абсолютно нічого", - заявив Путін.

Він уточнив, що Україну можуть підготувати для вступу до Альянсу.

"Ми хочемо вирішити це питання зараз", - наголосив лідер РФ.

У своїй заяві він також звинуватив НАТО у тому, що він нібито обіцяв останні 30 років не розширюватись, але цих обіцянок не виконав. Важливо, що якихось підтверджень існування таких обіцянок немає. Більше того, інформацію, що Росії давали подібні гарантії, раніше спростував сам генсек Альянсу Йєнс Столтенберг і навіть колишній президент СРСР Михайло Горбачов.

Важливо, що свій ультиматум Кремль висунув, тримаючи на українському кордоні добре озброєне угруповання військ загальною чисельністю понад 150 тисяч людей. І ризик нового вторгнення ЗС РФ оцінюється західними розвідками як дуже високий.

Раніше у НАТО категорично відмовилися виконувати ультиматум Путіна щодо України. Там наголосили, що їхні двері відчинені для нових країн. Більш того, Альянс посилив військову присутність у Східній Європі, реагуючи на влаштовану Росією ескалацію.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що журналіст спростував головне звинувачення президента РФ на адресу НАТО.

Ми також писали, що Путін загрожує Північноатлантичною ядерною війною через Крим.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини