15 лютого 2022, 17:36

Путін відреагував на звернення Держдуми щодо визнання "Л/ДНР"

Президент РФ Володимир Путін прокоментував звернення Держдуми про визнання самопроголошених формувань "ЛНР" і "ДНР".

Путін відреагував на звернення Держдуми щодо визнання "Л/ДНР"

Сьогодні, 15 лютого, після завершення зустрічі президента Росії Володимира Путіна та канцлера ФРН Олафа Шольца політики дали пресконференцію, де відповіли на найголовніші питання останніх днів.

Багатьох цікавила реакція господаря Кремля на звернення Держдуми визнати формування "Л/ДНР", які російська дипломатія з 2014 року систематично називає українською територією.

"Голосування було відкритим, вільним. Партійна дисципліна не діяла. Більшість депутатів підтримали ту резолюцію, яка була представлена по суті опозиційною партією, комуністичною партією РФ. Я виходитиму з того, що ми повинні все зробити для вирішення проблем Донбасу, але зробити так, як говорив і федеральний канцлер, насамперед виходячи з не до кінця реалізованих можливостей щодо виконання Мінських угод", – відповів Путін.

Іншими словами, він дав зрозуміти, що вирішив натиснути на Київ і вимагати виконання Мінських угод. Інакше Росія спочатку визнає незалежність ОРДЛО.

Блогер Олександр Коваленко, відомий під ніком Злий Одесит, звернув увагу на таке: Путін заявив, що зрушень у питаннях особливого статусу Донбасу та проведення місцевих виборів немає.

"Але при цьому Путін забув згадати про те, що навіть перший пункт Мінських угод не витримується, не кажучи вже про те, що вибори мають проводитися після встановлення контролю Україною над кордоном із Росією та виведення окупаційних військ з окупованої частини Донбасу. Читайте пункт 9 -11 з урахуванням пункту 10", – зазначив блогер.

До речі, у російській Думі розглядали два варіанти документа щодо "Л/ДНР". Один – авторства КПРФ, другий – партії влади "Єдина Росія". Голосування пройшов саме варіант комуністів.

Злий Одесит нагадав про зустріч Путіна з Лавровим та Шойгу 14 лютого, де міністр оборони РФ ігнорував господаря Кремля, сидів до нього боком і навіть уникав контакту поглядом. Лавров навпаки демонстрував позитив і дружню обстановку.

"Зазначу, що саме Сергій Шойгу є не просто № 1 у партії влади, а є № 1 у "партії війни". Саме він завжди був лобістом найбільш жорстких дій у будь-яких конфліктних ситуаціях. Саме він був прихильником повномасштабної війни з Україною та залишається ним досі. Саме він був прихильником військової допомоги Вірменії у 2020 році під час 44-денної війни у Карабаху", – пише Коваленко.

Проте вчорашня поведінка міністра демонструє невдоволення. Можливо, його плани про велику війну "обнулили".

Тепер важливою буде історія з "визнанням" ОРДЛО, тому що у цій ситуації Путін може не погодити документ і "опущеною" виявиться не "ЄР", а саме КПРФ.

До речі, відомий український військовий експерт припустив, що у разі визнання Кремлем "незалежності" ОРДЛО Україна отримає подарунок долі та позбудеться невигідних Мінських угод.

У Раді звернулися до РНБО з вимогою внести до списку санкцій усіх депутатів Держдуми, які підтримали звернення до Путіна від 15 лютого.

Тим часом експрезидент Петро Порошенко закликав Володимира Зеленського відмовитись від "Мінська" через позицію Москви.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини