15 лютого 2022, 12:25

Затулін звернувся до депутатів Держдуми щодо визнання "ДНР" і "ЛНР"

Депутати Держдуми Росії мають відкласти звернення до президента Росії щодо визнання "ДНР" і "ЛНР".

Затулін звернувся до депутатів Держдуми щодо визнання "ДНР" і "ЛНР"

Вчора, 14 лютого, у Держдумі підготували два варіанти звернення до президента Росії та МЗС РФ щодо визнання "ДНР" і "ЛНР". Проте заступник голови комітету Держдуми у справах СНД Костянтин Затулін закликав відкласти питання визнання "нових республік" на Донбасі. Також звернення необхідно відкликати й із МЗС РФ.

Сьогодні, 15 лютого, Затулін закликав усіх депутатів Держдуми РФ відкласти питання про визнання "ДНР" і "ЛНР", інформує "Эхо Москвы".

Якщо сьогодні визнати "республіки", то це означатиме вихід із Мінських домовленостей. До того ж це спровокує новий виток напруженості між Україною та Росією, що нікому не принесе користі.

Затулін зізнався, що постачання зброї для "ДНР" і "ЛНР" – це "вимушений захід" на тлі можливої "атаки" з боку ЗСУ. У Держдумі заявили, що якщо Київ прийме рішення про повернення Донбасу за допомогою зброї, то Москва має терміново визнати незалежність "республік".

19 січня комуністи виступили з проєктом постанови звернення до президента Росії про визнання "ДНР" і "ЛНР".

Напередодні профільний комітет Держдуми підтримав одразу два варіанти звернення для президента та МЗС, аби прискорити процедуру визнання.

Сьогодні, 15 лютого, у Києві депутати Верховної Ради прийняли звернення щодо можливого визнання Росією "ДНР" і "ЛНР". Рада звернулася до всіх міжнародних організацій через ситуацію, що виникла у Держдумі РФ. "За" звернення проголосував 331 нардеп.

У пресслужбі президента Росії заявили, що рішення щодо "ДНР" і "ЛНР" на офіційному рівні не приймалися.

А лідер партії "Батьківщина" закликає Парламент прийняти рішення про неприйнятність Мінських угод та ініціювати новий формат щодо вирішення конфлікту на Донбасі.

Водночас представник Міноборони Росії Ігор Конашенков заявив, що підрозділи ПВО та ЗВО виконали планові навчання та повертаються до місць постійної дислокації.

Раніше ми повідомляли, що 14 лютого депутати Держдуми прийняли два варіанти звернень до президента та МЗС РФ щодо можливого визнання незалежності "ДНР" і "ЛНР".

Нагадаємо, у Кремлі закликають міжнародну спільноту продовжити переговори з Росією щодо "гарантій безпеки".

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини