12 лютого 2022, 18:48

Лондон назвав сектори економіки РФ, по яких вдарять санкціями: “Діятимемо без вагань”

Великобританія на законодавчому рівні підготувала для Росії "пекельні" санкції на випадок вторгнення в Україну.

Лондон назвав сектори економіки РФ, по яких вдарять санкціями: “Діятимемо без вагань”

З 10 лютого уряд Великобританії отримав можливість посилити санкції проти Росії, якщо вона зважиться на нову військову операцію проти України.

Про це повідомила пресслужба британського уряду на своєму офіційному сайті.

Відтепер Великобританія зможе вводити санкції проти стратегічно важливих секторів РФ: оборонної, хімічної, видобувної промисловості, а також фінансової й інформаційно-комунікаційної сфер.

Ситуацію прокоментувала голова МЗС Великої Британії Ліз Трасс. Вона наголосила, що Лондон підтримує не лише суверенітет України, а і її право на самовизначення.

"Закликаємо Росію до припинення ескалації... Якщо РФ продовжить агресію проти України, Великобританія з партнерами буде діяти без вагань", – сказала міністр.

Вона уточнила, що Лондон буде запроваджувати санкції проти осіб із близького оточення президента РФ Володимира Путіна, які безпосередньо не пов'язані з агресією, проте економічно та стратегічно важливі для Росії.

Контекст

Лондон підготував новий пакет санкцій через військову активність Москви. В останні місяці РФ стягнула до українських кордонів добре озброєне 130-тисячне угруповання солдатів, готових до вторгнення. Ризик великої війни розвідки Заходу оцінюють як дуже високий.

Низка країн, зокрема Великобританія та США, звернулися до своїх громадян із закликом терміново залишити українську територію через російську загрозу. Вони також розпочали екстрену евакуацію дипломатів.

Американські ЗМІ повідомили, що РФ може піти у наступ вже наступної середи, 16 лютого.

Важливо, що до евакуації своїх дипломатів з України вдалася і Росія. Інформацію підтвердила речник МЗС РФ Марія Захарова.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Ліз Трасс під час візиту до Москви пообіцяла нищівні санкції у разі вторгнення військ РФ в Україну.

Ми також писали, що Путін забрав яхту Graceful за €87 млн із Європи на тлі обіцянок “пекельних” санкцій.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини