1 лютого 2022, 20:32

Путін "передбачив" Європі проблеми з газом наступного року

Президент РФ Володимир Путін заявив, що енергетична криза у Європі продовжиться й у 2023 році.

Путін "передбачив" Європі проблеми з газом наступного року

Російський лідер Володимир Путін на спільній конференції з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном висловився про енергетичну кризу, з якою зіткнулася Європа у 2021-2022 роках.

Деталі було оприлюднено на сайті Кремля.

Путін передбачив європейцям дефіцит газу й у 2023 році.

“І наступного (року) будуть проблеми, напевно, виникати у наших партнерів у Європі. В Угорщині не будуть, тому що ми додаткові обсяги узгодимо”, – заявив він.

Варто зазначити, що Угорщина є однією з небагатьох країн Європи, яка зберегла дружні стосунки з Москвою попри вторгнення військ РФ до України. Це дозволяє Будапешту скористатися знижками на енергоресурси.

"Сьогодні Угорщина купує російський газ уп'ятеро дешевше, ніж ринкова ціна у Європі", – заявив Путін на зустрічі з Орбаном.

Раніше лідер РФ говорив, що "Газпром" погодиться на додаткові постачання "блакитного палива" до Європи лише після того, як європейці дадуть "зелене світло" його газопроводу "Північний потік – 2". Наразі проєкт перебуває на сертифікації, яка затягується через порушення газопроводом антимонопольного законодавства ЄС.

Слова Путіна про "Північний потік – 2" експерти вважають відкритим газовим шантажем Європи, яка переживає енергетичну кризу. ЄС, що важливо, не піддається й активно диверсифікує свої джерела, щоб знизити залежність від російських енергоресурсів.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Берлін відмовився платити "Газпрому" компенсацію через проблеми з "Північним потоком – 2".

Ми також писали, що у МЗС Росії не виключили проблем із сертифікацією "Північного потоку – 2".

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини