31 січня 2022, 18:43

"Гулаг 2.0": 100 тисяч росіян відправлять на примусові роботи, Путін дав добро

Президент РФ Володимир Путін підтримав застосування примусових робіт для ув'язнених.

"Гулаг 2.0": 100 тисяч росіян відправлять на примусові роботи, Путін дав добро

У Росії відновлюють практику примусових робіт у системі Федеральної служби виконання покарань. Влада РФ готова застосувати її щодо 100 тисяч ув'язнених у найближчі роки.

Це питання президент РФ Володимир Путін обговорив 31 січня з міністром юстиції Костянтином Чуйченком. Деталі оприлюднені на сайті Кремля.

Міністр зазначив, що закон про примусові роботи у РФ було прийнято ще у 2017 році. Однак ця практика поки що широко не застосовується у зв'язку з відсутністю відповідних виправних центрів.

За словами Чуйченка, на сьогодні у виправних установах РФ перебувають 350 тисяч людей. І з них 180 тисяч можна залучити до примусових робіт.

"Близько 100 тисяч людей гідні того, щоб застосувати до них цей захід", – заявив голова російського Мін'юсту.

Він додав, що такі люди будуть "юридично вільними", однак із "певними обмеженнями". За примусову роботу їм платитимуть зарплату, яка “не ущемляє їх людську гідність”.

Чуйченко заявив про плани вже до 2024 року створити 100 тисяч місць для примусових робіт. Путін це схвалив.

"Давайте так і зробимо", – сказав він.

Варто зазначити, що примусова праця широко використовувалася у СРСР. Радянська влада використовувала такий захід як засіб покарання та контролю за власними й іноземними громадянами. Умови такої праці були смертельно небезпечними. ГУЛАГ – тому підтвердження.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що російські журналісти не лише виправдовують існування ГУЛАГу, а й виступають за його відродження.

Ми також писали, що пропагандистка Кремля Симоньян закликала відправити на примусові роботи тих, хто перехворів на COVID-19.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини