26 січня 2022, 15:53

"У нас однозначна позиція", – Лавров назвав умову постачання зброї "ДНР" і "ЛНР"

У Москві допускають офіційне постачання зброї бойовикам на Донбасі.

"У нас однозначна позиція", – Лавров назвав умову постачання зброї "ДНР" і "ЛНР"

Російська Федерація, що восьмий рік поспіль окуповує частину територій України, направляє найманців, а також зброю й інше військове обладнання на Донбас, не виключає офіційного постачання озброєння так званим "ДНР" і "ЛНР".

На це у середу, 26 січня, під час брифінгу натякнув міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

Чиновника попросили прокоментувати заяву секретаря генради керівної у РФ партії "Єдина Росія" Андрія Турчака, який раніше запропонував забезпечити бойовиків у Донецьку та Луганську "окремими видами озброєнь".

Відповідаючи на це питання, Лавров заявив, що російська сторона, як і раніше, розраховує на "виконання Києвом Мінських угод". За його словами, американська делегація на зустрічі президентів США та Росії у Женеві у червні нібито запевнила Москву, що досягне від України виконання реалізації Комплексу заходів, насамперед надання Донбасу "особливого статусу".

"Тоді всі питання відпадуть. І я дуже сподіваюся, що так воно і буде", – заявив міністр.

Виступаючи на урядовій годині у Держдумі, Лавров повідомив, що Росія не збирається припиняти військові навчання біля кордонів України, оскільки маневри проводяться на російській території. Всі вимоги Заходу щодо цього голова російського зовнішньополітичного відомства назвав "цинічними".

Раніше Лавров закликав не спекулювати на темі визнання "ДНР" і "ЛНР" і заявив, що бойовики відкликали своє рішення про "незалежність" під час підписання других Мінських угод. За його словами, сепаратисти пішли на цей крок, розраховуючи отримати амністію й "особливий статус" Донбасу.

Нагадаємо, Лавров пригрозив США "серйозними наслідками", якщо американська сторона не врахує вимоги Росії щодо так званих "гарантій безпеки".

Автор: Артем Малиновский

Останні новини