20 січня 2022, 15:05

У Кремлі відреагували на санкції США щодо російських банків "громадянською війною" в Україні

Українська влада може знову розпочати "громадянську війну" через заяви Байдена про нові санкції проти Росії.

У Кремлі відреагували на санкції США щодо російських банків "громадянською війною" в Україні

Напередодні президент США дав зрозуміти Росії, що у разі вторгнення в Україну російським банкам можуть заборонити операції з доларами. Також глава Білого дому пообіцяв посилити військову присутність у Східній Європі. У відповідь у Кремлі заявили, що такі заяви з боку Вашингтона можуть спровокувати нову "громадянську війну" в Україні.

Сьогодні, 20 січня, речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що погрози Байдена на адресу Росії можуть дестабілізувати ситуацію у самій Україні, інформує "РБК".

У Кремлі заявили, що слова Байдена в Україні багато політиків можуть сприйняти як "помилкові надії". Київ може знову почати "громадянську війну" у країні, щоб силовим шляхом повернути собі Донбас.

Пєсков заявив, що вже другий місяць поспіль Захід погрожує новими санкціями щодо Росії. Проте така позиція не сприяє "зняттю напруженості", що виникла у Європі.

У пресслужбі Білого дому дали зрозуміти, що будь-яке перетинання українського кордону російськими військовослужбовцями автоматично означатиме вторгнення у країну. Після цього з боку Заходу буде відповідь.

Ще наприкінці жовтня 2021 року Росія знову почала нарощувати свою військову присутність на українському кордоні. Через деякий час Путін і Шойгу заявили, що вимагають від НАТО "гарантій безпеки", інакше вони обіцяють військову відповідь. При цьому у Росії не уточнювали, яка саме відповідь криється за цими словами.

Раніше журналісти видання Politico заявили про готовність Байдена заборонити російським банкам проводити операції у доларах, якщо Путін віддасть наказ про вторгнення.

Нагадаємо, на думку експертів, Байден не віддасть наказу відправити в Україну свої війська, якщо Росія нападе на Україну.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини