19 січня 2022, 19:59

Путін знайшов союзника у протистоянні із Заходом

Ібрахім Раїсі запропонував Володимиру Путіну посилити взаємодію на тлі наростаючої конфронтації Кремля із Заходом.

Путін знайшов союзника у протистоянні із Заходом

Президент Ірану Ібрахім Раїсі розповів про 40-річний досвід протистояння Сполученим Штатам і запропонував господарю Кремля Володимиру Путіну зміцнити двосторонні відносини між країнами на тлі конфронтації, що посилюється із Заходом.

Про це він заявив на зустрічі з президентом РФ у Москві.

"У нинішніх умовах, коли триває протистояння одностороннім діям Заходу, зокрема Сполученим Штатам, ми можемо створити синергію у нашій взаємодії. Ми понад 40 років уже протистоїмо американцям", – сказав іранський лідер.

Раїсі також запевнив, що Іран "ніколи не зупиниться у своєму розвитку" через санкції США та їх союзників, накладених на Тегеран.

Путін своєю чергою підтвердив "щільну співпрацю" Росії й Ірану на міжнародній арені, та повідомив про наміри дізнатися в іранського колеги про його позицію щодо поточної ситуації в Афганістані.

Крім того, президент РФ розповів про тимчасову угоду щодо розвитку відносин між Іраном і Євразійською економічною спільнотою та висловив надію на створення зони вільної торгівлі.

Нагадаємо, на початку січня повідомлялося, що Росія й Іран уклали угоду щодо Сирії, яка дає право шиїтським бойовикам діяти у складі 5-го штурмового корпусу – тактичного з'єднання Сирійської арабської армії, створеного у 2016 році за сприяння російської сторони. Домовленості передбачають координацію дій Москви та Тегерана у долині Дейр ез-Зора.

Раніше у МЗС Ірану заявили, що республіка у відносинах із Росією вибудовує свою політику з урахуванням інтересів обох сторін.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини