10 січня 2022, 09:22

У МЗС Росії озвучили порядок денний по Раді НАТО – РФ, який не влаштовує Москву

У Москві заявили, що Вашингтон хоче відновити роботу Ради Росія – НАТО на умовах, які вигідні лише для США.

У МЗС Росії озвучили порядок денний по Раді НАТО – РФ, який не влаштовує Москву

Сьогодні, 10 січня, у Женеві стартують переговори між Росією та США щодо "гарантій безпеки", а вже 12 січня відбудеться Рада Росія – НАТО. У МЗС РФ заявили, що Вашингтон готує свій порядок денний, де наголос буде робитися на ситуацію біля кордону з Україною.

Заступник МЗС РФ Сергій Рябков за кілька годин до початку переговорного процесу між Москвою та Вашингтоном заявив, що США хочуть головною темою дня Ради Росія – НАТО зробити ситуацію на кордоні з Україною, інформує РИА "Новости".

У МЗС Росії зазначили, що їх такий порядок денний "абсолютно не влаштовує". Рябков заявив, що у Вашингтоні хочуть обидва переговорні процеси США – Росія та НАТО – Росія представити як частину одного стратегічного діалогу. Однак, на думку Рябкова, це мають бути абсолютно різні переговорні процеси.

У Москві впевнені, що США хочуть тему "гарантій безпеки" оминути, а заразом вирішити всі ці проблеми на рівні Ради Росія – ОБСЄ.

Рябков заявив, що Вашингтону "некомфортно" вести переговори з Росією, коли за його спиною "антиросійська група" з НАТО.

Напередодні відбулася перша зустріч представників США та Росії за вечерею. Рябков заявив, що розмова за вечерею була дуже "складною, але діловою".

У Держдепартаменті США дали зрозуміти, що вони не обговорюватимуть питання європейської безпеки без представників ЄС і НАТО.

Раніше ми повідомляли, що 9 січня близько 22:00 у Женеві відбулася ділова вечеря між представниками США та Росії напередодні важливої зустрічі, яка запланована на 10 січня.

Нагадаємо, у Білому домі попередили про можливі провокації з боку Кремля, коли російські ЗМІ почнуть писати статті про те, що Вашингтон уже пішов на поступки Росії.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини