6 січня 2022, 13:45

У російській Думі заявили, що настав час "повернення російських земель" Казахстану до РФ

Депутат російської Думи відкрито заявив про необхідність захоплення північних територій Казахстану військовими РФ.

У російській Думі заявили, що настав час "повернення російських земель" Казахстану до РФ

Депутат російської Думи Михайло Делягін відкрито заявив про плани щодо поділу Казахстану й окупації частини його територій на тлі масштабної політичної кризи у країні. У своєму телеграм-каналі російський депутат прямим текстом зазначив, що єдиним сенсом вирішення ситуації у Казахстані є "повернення" казахстанських територій до складу Росії та придушення антиросійських настроїв.

Понад те, Делягін натякнув на ще кілька умов для Казахстану, включаючи скасування переходу з кирилиці на латиницю.

"Єдиний сенс наведення порядку у Казахстані  повернення російських земель і повне припинення будь-якої русофобії, щоб на кілька поколінь вперед боялися очі на росіян підняти, а не те, що всі ці латиниця та мовні патрулі", – заявив російський депутат Думи.

Коментуючи заяву російського політика, український журналіст і блогер Денис Казанський на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook зазначив, що чинна влада країни припустилася великої помилки, звернувшись до РФ і ОДКБ за військовою допомогою.

"От таких "миротворців" Токаєв запросив рятувати свою владу..." – коментує заяву російського депутата Казанський.

Раніше стало відомо, скільки власних військових Кремль відправить на придушення протестів до сусіднього Казахстану. Згідно з офіційною інформацією, контингент російських військових буде найбільшим і становитиме 3000 військовослужбовців. Значно менший склад військових у країну відправлять решта членів ОДКБ. Білорусь відправляє до Казахстану 500 військовослужбовців, Таджикистан – 200, Вірменія – 70. Киргизія поки що не вирішила, чи відправлятиме військових до країни.

Повідомлялося, що до Казахстану можуть увійти "миротворці" з РФ і Білорусі, оскільки президент країни попросив допомоги в ОДКБ (Організації Договору про колективну безпеку) у подоланні "терористичної загрози". Спочатку ЗМІ розповсюдили інформацію, нібито у військовому союзі вже заявили, що незабаром відправлять туди війська. Наразі ці дані підтвердив прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян. Він розповів про ухвалення рішення на користь звернення президента Токаєва.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв за підсумками звернення по допомогу до ОДКБ отримає від Росії зовсім не ті війська, про які просив. Про це повідомляють журналісти російського видання Readovka.

Раніше про ситуацію у Казахстані висловилися у Євросоюзі. У Брюсселі назвали неприпустимими дії, які можуть призвести до ескалації насильства, але при цьому підтвердили право казахстанського народу на мирний протест.

Нагадаємо, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до глав держав-членів ОДКБ по допомогу через ситуацію у республіці. Те, що відбувається у країні, він назвав "зовнішньою агресією" та заявив про "загрозу цілісності держави".

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини