24 грудня 2021, 17:44

Після слів Путіна на великій пресконференції Казахстану може загрожувати “кримський” сценарій

Президент РФ Володимир Путін знову назвав Казахстан "цілком російськомовним".

Після слів Путіна на великій пресконференції Казахстану може загрожувати “кримський” сценарій

На великій пресконференції президента РФ Володимира Путіна 24 грудня було порушено тему Казахстану. Він заявив, що країна є повністю російськомовною.

Кадри зустрічі Путіна з журналістами було оприлюднено на офіційному сайті Кремля.

Знаєте, як у Казахстані... скільки вивчають російську мову. Це російськомовна країна у  повному розумінні цього слова”, – сказав лідер РФ. Він також порадів тому, що у країні стає все більше шкіл із російською мовою викладання, а також філій російських вишів.

Зазначимо, що саме під гаслом "захисту російськомовних" у 2014 році Росія здійснила вторгнення в українські Крим і Донбас. Ці території вже 8-й рік перебувають під окупацією РФ.

І, судячи з заяв російських високопосадовців, подібний сценарій може загрожувати й Казахстану. У грудні 2020 року депутати РФ публічно назвали "радянськими подарунками" північні області країни. Розгорівся гучний міжнародний скандал.

Без сумніву, у Нур-Султані загрозу сприймають з усією серйозністю. Вживаються заходи щодо популяризації казахстанської мови. Так, у грудні влада країни заборонила використовувати російську мову на вивісках і вказівниках.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що ветерани Казахстану попередили Москву, чим закінчиться спроба агресії: "Покладемо у степу".

Ми також писали, що Венедиктов прокоментував статтю Путіна щодо України: "У Казахстані напружилися дуже сильно. Дуже".

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини