23 грудня 2021, 10:44

Довічний термін для Стрєлкова за збитий "Боїнг": ексватажок "ДНР" зробив офіційну заяву

Стрєлков відреагував на позицію прокурорів, які вимагають довічного ув'язнення для росіян за збитий "Боїнг".

Довічний термін для Стрєлкова за збитий "Боїнг": ексватажок "ДНР" зробив офіційну заяву

Перший командир бойовиків так званої "ДНР" Ігор Стрєлков-Гіркін відреагував на вимогу голландських прокурорів про довічне ув'язнення для офіцера російських спецслужб за аварію малайзійського "Боїнга" над Донбасом у 2014 році.

На своїй сторінці у соціальній мережі "Вконтакте" Гіркін-Стрєлков заявив, що у рамках російської окупації Донбасу, під час якої було збито цивільний літак, він і його найманці "захищали Росію та російський народ" на території Донецької та Луганської областей.

Його заяву прокоментував відомий український журналіст і блогер Денис Казанський.

"Гіркін вважає, що знищення цивільного лайнера та перетворення Донбасу на бідну клоаку, що вимирає, – це "заслуги у захисті російського народу". І все у них так", – зазначив він.

Водночас у коментарі телеканалу RTVI Стрєлков наголосив, що результат є для нього очікуваним. На додаток він припускає, що рано чи пізно може потрапити до рук голландського правосуддя.

"Все очікувано. Була б страта – засудили б до страти, мені від цього ні тепло, ні холодно. Якщо вони колись до мене доберуться, то, безсумнівно, і посадять або що гірше. Я у цьому з 2014 року не сумнівався, тому абсолютно жодних емоцій із цього приводу не маю", – сказав він.

22 грудня представник прокуратури Нідерландів дав зрозуміти, що немає такого покарання для обвинувачених, яке можна було б назвати справедливим. Максимум, чого можна досягти, – довічний термін, інформує ВВС.

Раніше ми повідомляли, що Роберт ван Хайнеген втратив над Донбасом у 2014 році відразу трьох членів сім'ї. Ті події він назвав злочином проти всього людства.

Нагадаємо, у Росії відповіли відмовою на прохання суду у Гаазі допитати трьох підозрюваних у справі про збитий "Боїнг". У Кремлі побоюються, що підозрювані можуть видати присутність Росії на Донеччині.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини