17 грудня 2021, 21:47

У суді Ростова пояснили зникнення вироку про військових РФ на Донбасі

У ростовському суді пояснили, куди зник вирок з інформацією про регулярні війська Росії на окупованій території Донбасу.

У суді Ростова пояснили зникнення вироку про військових РФ на Донбасі

Після резонансу через визнання присутності ЗС Росії в ОРДЛО вирок районного суду Ростова-на-Дону зник із сайту.

Як повідомили "Новостям Донбасса", документ зник через якісь "технічні роботи". Однак запевняють, що після їх закінчення текст вироку з'явиться на сайті.

Говорячи про дані про військові частини російської армії на Донбасі, у суді пояснили, що у вироку навели свідчення підсудного. Однак цю інформацію нібито не перевіряли, тому її не можна назвати офіційною.

Однак архівна копія, що збереглася у Мережі, спростовує виправдання суду. У документі зазначено, що показання "зазнали ретельної перевірки та оцінки судом, а також зіставлені з іншими дослідженими судом доказами". Отже, у Ростові настільки звикли до того, що відбувається у сусідньому Донбасі, що перестали вважати це державною таємницею та проговорилися.

Раніше Дмитро Пєсков категорично спростував вирок ростовського суду. Він вважає документ "помилкою", оскільки Збройних сил РФ на території ОРДЛО нібито немає. Цей наратив Кремль використовує з початку конфлікту, намагаючись приховати постачання озброєння та боєприпасів у так звані "Л/ДНР".

У МЗС України зазначили, що після видалення документа із сайту та заяв Кремля Київ отримав важливий доказ, який посилить наші позиції у міжнародних судових розглядах.

А у формуванні "ДНР" кинулися виправдовувати вирок суду, але видали ще більше доказів проти РФ.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини