16 грудня 2021, 14:48

Пєсков зробив офіційну заяву про визнання російським судом присутності військ РФ на Донбасі

Пєсков назвав помилкою інформацію, що з'явилася у ЗМІ, про нібито присутність російської армії на Донбасі.

Пєсков зробив офіційну заяву про визнання російським судом присутності військ РФ на Донбасі

Речник Кремля Дмитро Пєсков виправдався за рішення російського суду, вирок якого підтвердив наявність російських військових на окупованій частині Донбасу. За словами Пєскова, суд припустився помилки у тексті вироку, оскільки, за його словами, підрозділи російської армії нібито не присутні на території ОРДЛО.

Заяву Пєскова цитують російські інформаційні агенції.

"Напевно, йдеться про помилку тих, хто писав цей текст (вирок суду – ред.), тому що це неможливо, жодних Збройних сил РФ на території самопроголошених республік не було і немає", - заявив Пєсков.

Користувачі соціальних мереж скептично сприйняли спробу Пєскова виправдати заяву російського суду, оскільки за 8 років війни Україна спромоглася акумулювати велику кількість доказів присутності регулярних російських армійських підрозділів на території Донбасу.

Таким чином, рішення російського суду лише перевело до юридичної площини підтвердження присутності російських військ в ОРДЛО.

Проте речник української делегації у ТКГ Олексій Арестович наголосив, що тепер для міжнародного кримінального права щодо Росії створено потужний прецедент.

Раніше Кіровський районний суд міста Ростова-на-Дону у рамках справи №1-82/2021 офіційно визнав, що Збройні сили РФ воюють на Донбасі. Текст оприлюднено на державному сайті "Судові рішення РФ". Йдеться про кримінальну справу. Судячи з даних суду, фігурант В'ячеслав Забалуєв у травні – жовтні 2019 року зірвав постачання продовольства військовим РФ, які орудували на Донбасі. У документі згадуються відкрито "Л/ДНР", які на сьогоднішній день не визнані Росією.

Ми також писали, що в ГУР МО попередили: угруповання ЗС РФ на Донбасі приводять до найвищого ступеня бойової готовності.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини