14 грудня 2021, 11:58

Ходорковський пророкує розпад Росії на частини: політик назвав регіони РФ, де може "вибухнути"

Один із лідерів російської опозиції Михайло Ходорковський назвав регіони, з яких може розпочатися розпад Росії.

Ходорковський пророкує розпад Росії на частини: політик назвав регіони РФ, де може "вибухнути"

Один із лідерів російської опозиції Михайло Ходорковський заявив про існування значної загрози розпаду Росії на кілька частин на тлі зростання напруженості та загрози сепаратизму всередині РФ.

Виступаючи під час форуму "Вільна Росія", опозиційний політик заявив, що Росія в нинішніх межах може припинити своє існування, якщо чинний глава Кремля Володимир Путін реалізує власні плани щодо термінів перебування при владі.

Фрагмент відео було опубліковано виданням "Эхо Кавказа" у соціальній мережі Twitter.

Ходорковський перерахував цілу низку проблемних російських регіонів, де накопичуються конфлікти, які ризикують обернутися виходом суб'єктів російської держави зі складу РФ. Географія регіонів велика та простягається від Північного Кавказу через Центральну Росію та Сибір у бік Якутії.

За словами політика, ситуація всередині країни одночасно може вибухнути, після чого зберегти Росію від розпаду на частини буде вкрай складно.

"Я дуже боюся, що якщо Путін буде правити стільки, скільки він хоче, він приведе нас до ситуації, коли збереження існуючих географічних кордонів стане під питання, тому що, очевидно, що конфлікти на Північному Кавказі накопичуються, очевидно, що конфлікти у Татарстані накопичуються, очевидно, що конфлікти в Якутії, Башкирії накопичуються. Якщо це все вибухне в один момент, то дуже важко буде уявити, як це все можна буде утримати", - заявив політик.

Ходорковский: «Я очень боюсь, что если Путин проправит столько, сколько хочет, то сохранение текущих географических границ встанет под вопрос. Конфликты на Северном Кавказе, в Татарстане, Якутии, Башкирии накапливаются. Если это все рванет в один момент...» @forumfreerussia pic.twitter.com/LyVqxZjiqr

— Эхо Кавказа (@ekhokavkaza) December 7, 2021

Росія може розпастись на частини та утворити кілька окремих держав, повторивши долю Югославії. Про це повідомляють інформаційні агенції з посиланням на заяву міністра оборони Росії Сергія Шойгу. Про це російський політик заявив напередодні під час Всеросійського молодіжного освітнього форуму "Територія смислів". За словами Шойгу, внутрішня загроза розпаду та розкладання суспільства є значною та може спровокувати сценарій, який раніше був реалізований у Лівії та Югославії.

Гіпотетичний розпад Російської Федерації - небезпечне явище, тому що він навряд чи буде мирним і торкнеться сусідніх країн. Таку думку озвучив російський опозиційний політичний діяч Леонід Гозман в ефірі телеканалу "Прямий". На думку аналітика, існуючий на сьогоднішній день у Росії авторитарний режим у перспективі нездатний зберегти цілісність країни.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини